Mobilā versija
-1.9°C
Donats, Konstance
Sestdiena, 17. februāris, 2018
19. februāris, 2016
Drukāt

“Islāma valsts” internetā parāda galvas nogriešanu “spiegiem” Ēģiptē

Foto - VIDAPRESSFoto - VIDAPRESS

ISIS propagandas foto: lielākajā naftas glabātavā Lībijā maskējies ISIS kaujinieks ar AK-47 automātu pozē pie naftas uzglabāšanas tvertnes Sidrā.

Džihādistu grupējuma “Islāma valsts” Ēģiptes atzars “Sīnāja province” ievietojis internetā fotogrāfijas, kurās parādīta galvas nogriešana diviem vīriešiem, kas esot pieķerti spiegošanā bruņoto spēku labā Sīnāja pussalā.

Vienu no nogalinātajiem džihādisti nosauca par “spiegu armijas izlūkdienestam”, bet otrs esot bijis “spiegs armijai”.

Fotogrāfijas ceturtdienas vakarā tika izplatītas mikroblogu vietnē “Twitter”, un ASV bāzētā islāmistu interneta vietņu novērošanas organizācija “SITE Intelligence Group” atzina tās par autentiskām.

“Islāma valsts” Ēģiptes atzars “Sīnāja province” rīko nemierus Sīnāja pussalā, un tajos ir nogalināti simtiem karavīru un policistu, kopš armija 2013.gada jūlijā gāza Ēģiptes prezidentu islāmistu Mohamedu Mursi.

Džihādistu grupējums arī uzņēmies atbildību par Krievijas pasažieru lidmašīnas katastrofas izraisīšanu virs Sīnāja pussalas pagājušā gada oktobrī, kurā gāja bojā visi 224 cilvēki, kas atradās lidmašīnā.

“Islāma valsts” paziņoja, ka lidmašīnā tika slepus ienests spridzeklis, kad tā atradās lidostā Sīnāja pussalas dienvidos.
Sīnāja pussalas džihādisti 2014.gada novembrī zvērēja uzticību grupējumam “Islāma valsts”, kas kontrolē daļu Irākas un Sīrijas teritorijas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+