×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
27. marts, 2015
Drukāt

“LA” lasītāji: Īsti latvisks tikai viens televīzijas kanāls (14)

Foto - LETAFoto - LETA

Mūsu lasītājiem vaicāju, kā viņi vērtē Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) atbalstīto ieceri izveidot jaunu krievu valodā raidošu TV kanālu par Latvijas naudu.

Minjona Heidemane Cēsīs: “Paldies vēsturniekam Saeimas deputātam Edvīnam Šnorem par ļoti pamatoto rakstu “”Russkij mir” par Latvijas naudu” 24. marta “LA” un režisoram Varim Braslam par trāpīgo repliku “Nelīdīsim atkal cilpā!” 25. marta “Lasītāju balsīs”. Ļoti vēlos, lai šo kungu sacīto sadzirdētu valdība un Saeima, lai tā ņemtu vērā Valsts valodas likumu. Lai nepietrūkst atbildīguma par Latvijas nākotni. Ja tiešām īstenojas tas, ko jau atbalstījusi NEPLP, kļūst baisi. Tad, kā raksta Šnore, varam nonākt Ukrainas situācijā. Valdībai un likumdevējiem drusciņ tomēr jādomā līdzi. Un kāpēc klusē mūsu inteliģence, kas atmodas laikā gāja roku rokā ar tautu? Nesaprotu, kāpēc vajadzīgs īpašs krievu kanāls, kāpēc jātērē nauda, ja tik daudz kam citam valstij trūkst līdzekļu.”

Lūcija Ķīsele Rīgā: “Es uzskatu, ka tāds TV kanāls nav vajadzīgs. Krievvalodīgajiem jau ir pietiekami daudz dažādu raidījumu krievu valodā. Tā atkal būtu netaisnība pret mums. To jau piedzīvojām visu okupācijas laiku. Piemēram, ar aviāciju saistītā mācību iestādē, kur strādāju, darbā pieņēma galvenokārt krievus, tikai 20% no visiem darbiniekiem drīkstēja būt latvieši. Arī uz ebrejiem attiecās šādas “kvotas”. Krievu valodu biju spiesta apgūt trīs mēnešos, jo visas sarunas notika tikai krieviski. Ja vajag un ļoti grib, valodu var ātri iemācīties.”

Aivars Grāvītis Salaspilī: “Kategoriski esmu pret. Kanālu pieprasa, lai krievu žurnālistiem būtu darba vietas? Kur vēl tālāk! Turklāt žurnālistiem, kas iepriekš zākājuši Latviju, strādājot Krievijas TV kanālos. Cik tālu mūs novedīs tā muguras locīšana krievu priekšā! Krieviski raidošo programmu jau pietiek. Daudz svarīgāk būtu uzlabot latviski raidošo kanālu programmas – LTV1, Re:TV, OTV, Rīga TV24. Man kauns skatīties, kā prezidents, premjere, ministri lauzās krievu valodā. Viņi neciena paši sevi. Nevaru to izturēt, televizoru slēdzu laukā.”

Jānis Ozoliņš Rīgā: “Tāds TV kanāls krievu valodā ir Tatjanas Ždanokas sapņa piepildījums. Un ideologi, kas turpinās Krievijas propagandu, jau sevi parādījuši. Bet mūsu ierēdņi, kas publiski runā krieviski, ir nožēlojami. Bieži vien nav saprotama ne viņu lauzītā, nesakarīgā runa krievu valodā, ne doma, ko vēlējās pateikt skatītājam.”

Oļģerts Ķikuts Rīgā: “Krievu jaunieši prot latviešu valodu, bet nerunā. Pavairoju un darbā izliku redzamās vietās aicinājumu “Runāsim latviski!”, kas pirms kāda laika bija publicēts “Latvijas Avīzes” pirmajā lappusē. Un ziniet, tikai vienu norāva, pārējiem neviens pirkstu klāt nelika. Zina, ka esmu nacionāli noskaņots. Uzskatu, ka mūsu amatpersonas, ierēdņi rīkojas necienīgi, runājot radio un televīzijā krieviski. Mums pašapziņa jāmācās no Igaunijas, kur padomju laikā pat pārdevējas krieviski nerunāja.”

Marija Cāne Koknesē: “Es un mani domubiedri izsaka pateicību Edvīnam Šnorem par 24. marta rakstu. Savukārt NEPLP vadītājam Aināram Dimantam gribu piekodināt – lai apdomā, pie kāda gala var novest šāda iecere. Krievi būs uzticīgi Krievijas TV propagandas kanāliem. Skatīsies latvieši, tāpat kā pašlaik skatās krievu raidījumus LTV7. Referendumā pirms trim gadiem nobalsojām par latviešu kā vienīgo valsts valodu. Bet masu saziņas līdzekļos latviešu valodu izstumj. Sabiedriskajā televīzijā latviski raida tikai viens kanāls – LTV1. Kā latviete es jūtos diskriminēta.”

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. valdība ir aizmirsusi ,ka divas trešdaļas pilsoņu nobalsoja referendumā par latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu Latvijā.Kungi, tauta savu vārdu ir teikusi.Vairāk jāmāca valsts valoda,vairāk jārunā valsts valodā visās jomās,visā pasaulē integrācija notiek ar attiecīgās valsts valodas palīdzību,bet Latvijā grib izgudrot citu, apsurdu modeli.

 2. Vai Ušakovam un Ždanokai vajadzīgs nodrošinājums pēc pilnvaru beigām? Tur droši vien pāries strādāt mūsu lietišķās žurnālistes Nagla, Kince … kuras savus raidījumus vienmēr papildināja ar krievu intervijām krievu valodā. Un ko lai saka par masīvu spiedienu Latgalei veidot savu kanālu arī krievu valodā> Es slimnīcā gulēju kopā ar 4 slimniekiem un tikai otrā dienā ārstu vizites laikā es uzzināju ka tie visi ir latvieši – pareizāk sakot latgalieši ar savu “lielo mīlestību” pret savu valodu.Cik tad mums tos krievvalodīgos kanālus uzspiež?

 3. M. Cāne – tā LTV1 tak ar pārkrievojas. Kādreiz bija glavļits, tagad NEPLP… Veidot krievu kanālu, ir tas pats, kā prezidents teica – ir panākts, ka aizbraucēju skaits no L-jas ir samazinājies. Ha. Tad, kad te būs 0 iedzīvotāju, kāds teiks – esam lepni, neviens nav aizbraucis… Divvalodību neuztaisīja tas referendums, to uztaisa saeimieši….

 4. Krievijā dzīvo, izrādās, “vienotā” tauta – krievvalodīgie, kas ir kopā – krievi un pārkrievotās, okupētās tautas. Krievijā nav vienotas tautas – krievu, tā nav vienota krievu tautas valsts, bet desmitiem citu okupēto tautību, arī „alkšņi” ir Krievijas krievvalodīgie. Latvijā vārdu “krievvalodīgie” izgudrojuši čekisti, lai šķjeltu tautu Latvijā, lai apvienotu citas tautības pret latviešiem, igauņiem un citām tautām, „krievvalodīgie”- vārds nacionālā naida kurināšanas elements.

  Krievu valoda pārvērsta par bīstamu kara ieroci, līdzvērtīgs šujamieročiem.

  “KRIEVVALODĪGIE”- krimināls vārds tā izcelsmes pamatā, iegājies tik dziļi, ka NAIVAIS latviešu žurnālists, politiķi to vazā kā normālu vārdu.

  Hitlers – tauta tic lieliem meliem, ja tos atkārto neskaitāmas reizes, tā tas noticis ar lieliem meliem, kas ir “KRIEVVALODĪGIE”.

  • Televžijas kanāls krievu valodā ir nodokļu maksātāju naudas izmešana vējā. Neviens (varbūt daži) šo kanālu neskatīsies, ja krievijas kanāli raida šai skatītāju kategorijai tīkamāku saturu.

 5. VAI DIMANT TĀ ir jāklanās krievu priekšā,tai kanālā strādās krievi kuri daudzi būs nelojāli latvijai kā tas ir lr 4

 6. Nauda būs izmesta vējā Atbildēt

  Lattelecom bezmaksas apraidē vajag iekļaut Krievijas kanālu “Dožģ”. Ja runās mūsu vietējie žurnālisti, viņiem tik un tā neticēs, jo jau tagad mūsu krievvalodīgie ir totāli nozombēti. Ja sakarīgs viedoklis nāks no Maskavas, tad gan varbūt ieklausīsies.

  • ka Latvijā ,diemžēl, ir pietiekami daudz cilvēku ,kam Dodž nepatīk.Jo nozombētie ,liekas ,ka Krievijā nav tādā skaitā kā šeit.
   Žēl ,ka LNT un TV3 ,ir tik zemas kvalitātes ,agrāk bija ko redzēt .Tur tak tik daudz tiek raidīts krievu valodā ,vai nepietiek.

 7. Piekrītu, ka kanāls krievu valodā nav nepieciešams – tā būtu tāda taisnošanās, locīšanās. Turklāt, viena liela daļa krievu tiešām labi prot latviešu valodu, bet to nevēlas pielietot. Un vēl… Trūkst labu, kvalitatīvu raidījumu bērniem un jauniešiem latviešu valodā – tā vietā domā par kanālu svešvalodā. L

 8. Šāds televīzijas kanāls tomēr būtu noderīgs un Latvijai nelojāliem žurnālistiem vieta tur neatrastos. Kanāls varētu reklamēt Latviju visā krieviski runājošo pasaulē, līdzīgi kā to dara Russia Today angļu valodā. Tas dotu iespēju aizliegt Latvijā visus kremļa propogandas kanālus, un komercsabiedrībām, kas to neievēro atņemt licences. Šobrīd visos Lattelecom televīzijas maksas piedāvājumos ir kremļa propogandas kanāli.

 9. Par šīs ieceres autoriem nebūtu grēks painteresēties drošības iestādēm…

 10. Tāds iespaids, ka Krievijas FSB veic plaša mēroga specoperāciju Latvijā.
  Ar Kašpirovska metodēm ir nohipnotizējusi lēmējus valstī un tie tagad kā mēnesserdzīgi dara visu ko tiem balss liek. Vajag krievu kanālu? Lūdzu! Vajag lai LV prezidents te ielūdz spitālīgo Putinu. Lūdzu! Nākamais solis būs, ka iedos rokā lāpstas un liks rakt pašiem sev kapus. Arī būs: Lūdzu!

 11. Daudzi krievi runā latviski, bet paši latvieši iztapīgi pāriet uz krievu valodu, tāpēc jau esam, kur esam. Bet tā ir ar visām mazām tautām, laikam dabas likums. Šķiest naudu krievu kanālam, kuru neviens neskatīsies, ja nu vienīgi kremļa spiegi, nav vērts. Bet muļķu zemē viss iespējams

  • Ludzu nesauci so par mulku zemi Atbildēt

   Tas ir necienigi pret sevi pasu, Jusu berniem, ja tadi Jums butu, Jusu vecakiem un radiem, draugiem un kaiminiem. Visi tie kuri so sauc par mulku zemi pasi sevi nevajadzigi pazemo un izkroplo.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mainu 24. septembri pret 25. jūniju!

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, pieņēma likumu, kas paredz noteikt par brīvdienu 24. septembri, kad Latviju apmeklēs Romas pāvests Francisks. Likuma izmaiņas galīgajā lasījumā atbalstīja 68 deputāti, pieci bija pret, divi – atturējās, bet vēl astoņi balsojumā nepiedalījās. Ekonomikas ministrija iepriekš neatbalstīja šo ideju, sakot, ka Latgales uzņēmēji paši varot lemt par brīvdienu pāvesta vizītes laikā un ka viena valsts noteikta svētku diena valsts budžetam radot astoņu miljonu eiro zaudējumus. Jāpiebilst, ka šogad 23. un 24. jūnijs, kas saskaņā ar likumu ir svētku dienas, šogad iekrīt sestdien un svētdien, līdz ar to svinētājiem izpaliek papildu brīvdienas.

Vai jūs balsosiet par "Saskaņu" mācītāja Pētera Sproģa dēļ?
Draugiem Facebook Twitter Google+