×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
26. janvāris, 2015
Drukāt

Ko sagaidāt no šovasar ievēlamā Valsts prezidenta? “LA” lasītāju aptauja (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Viktorija Koluža Bauskas novadā: “Gribētu, lai Valsts prezidentam būtu stingrs raksturs, lai neatkāptos no saviem vārdiem, domātu par tautu un cieši turētos kopā ar Eiropas Savienību un ASV. Mazāk klausītu citus, lai pašam savi uzskati un galvenais – lai nepieļautu partiju ķildas. Lai tiešām būtu saimnieks savā zemē. Pašlaik Valsts prezidents sēž Melngalvju namā, nezinu, ko viņš ikdienā dara. Kas varētu ieņemt viņa vietu? Varbūt kāds no ZZS, bet tad gan iejauktos Lembergs. Raivis Dzintars par jaunu, varbūt Mārtiņš Bondars?”

Tamāra Grigale Krāslavas novadā: “Par pašreizējo Valsts prezidentu man nav nekā slikta, ko teikt. Ja viņš vēlas, lai kandidē vēl uz vienu termiņu. Esmu gandarīta, ka, sākot prezidentūru, viņš atteicās no Jūrmalas rezidences, neēda kūkas par 300 latiem, nebrauca ar kaucošām sirēnām. Nepiekrītu tiem, kas viņam pārmet padomju laiku pagātni. Mūsu paaudze, mēs visi esam dzīvojuši tajos gados. Žēl, ka saviem līderiem “kaisām pelnus uz galvas”, noniecinām. Lai gan paši viņus ievēlējām.”

Vilnis Kreilis Ogrē: “Varētu prasīt stingrāku roku, bet tas nemaz nav tik vienkārši, mēs pat nezinām, kā notiek kandidāta izvēle, kas viņu virza. Domāju, ka Bērziņa kungam nav ne vainas, lai gan neteikšu arī, ka viņš ir vislabākā kandidatūra turpmākajam termiņam. Vairai Vīķei-Freibergai viņas laikā bija uzdevums, ko viņa sekmīgi veica, iestājāmies NATO un ES. Nesaprotu, kāds uzdevums ir pašreizējam prezidentam un ko varētu prasīt no viņa darba turpinātāja.”

Leons Lagzdiņš Saldū: “Vienīgais pozitīvais piemērs prezidenta amatam ir Kārlis Ulmanis. Viņa priekšā cepuri nost! Bet mūsu politologi Ulmani neatzīst. Gribētu cilvēku, kas kaut nedaudz viņam līdzinātos, iedziļinātos tautas vēlmēs, gādātu, lai uzlabojas ekonomika, ražošana. Tas pamatu pamats, lai attīstītos valsts. Varbūt Levits kā ārzemju latvietis kaut ko spētu mainīt pašreizējā sistēmā. Bet bijušos kompartijas un padomju darbiniekus ne tuvumā prezidenta krēslam.”

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Vispār jau man ir pieticīgas vēlmes. Pirmkārt, lai mani nepārņem kauns ikreiz, kad kaut ko saka Latvijas prezidents – lai viņš spēj latviski pateikt saprotamu vienkāršu paplašinātu teikumu, t.i., lai doma ir skaidra. Otrkārt, lai viņa pagātnei līdzi nevelkas nekādas “kājiņas”. Treškārt, lai par nozīmīgiem pasaules notikumiem viņš izteiktu savu viedokli nevis tēlotu kurlmēmo /kā tas ir tagad/. Un, protams, svešvalodas /nav jau slikti, ka prot krieviski, bet Rietumu samitos tomēr darba valoda ir angļu/.

  2. Vienalga cik vins bija latvisks Atbildēt

    Karlis Ulmanis mums atnema demokratiju un vairs neprata to mums atdot…. Un ari tagad par to mes maksajam loti dargi. Musu dizais patriotiskais saimnieks viens pats uz savu galvu Krievijai mus visus atdeva bez iebilduma jo vins vienigais zinaja kas mums vislabak noderes. Vai mums tads lidzigs varonis sodien ari deretu?

Draugiem Facebook Twitter Google+