Kultūra
Kultūrpolitika

Itālijas kultūras ministrs atceļ ikmēneša bezmaksas ieeju muzejos0


Itālijas kultūas ministrs Alberto Bonisoli Pompeju apmeklējuma laikā.
Itālijas kultūas ministrs Alberto Bonisoli Pompeju apmeklējuma laikā.
Foto: EPA/Scanpix/LETA

Itālijas populistiskās valdības kultūras ministrs Alberto Bonisoli pieņēmis lēmumu atcelt bezmaksas ieeju mēneša pirmajā svētdienā vairāk nekā 480 muzejos, vēsta “TheArtNewspaper.com”.

Tradīciju ieviesa iepriekšējais kultūras ministrs Dario Frančeskini pirms četriem gadiem, un bezmaksas apmeklējums, ko pazina kā “svētdienu muzejā”, attiecās uz valsts pārraudzībā esošajiem kultūras un arheoloģijas pieminekļiem, arī tūristu tik pieprasītiem kā Ufici galerija, Pompeji, Kolizejs un citi.

Tiesa, vēl līdz vasaras beigām “muzeju svētdiena” turpināsies, tādējādi, ja nu kāds ceļo uz Itāliju šajā nedēļas nogalē, – tveriet mirkli!

Bonisoli apgalvo, ka muzeju direktori, ar kuriem viņš konsultējies, vienprātīgi atbalstot bezmaksas apmeklējuma atcelšanu, taču uzsvēra, – ja vēlēsies, viņi varēs šo tradīciju turpināt individuāli.

Frančeskini par sava pēcteča iniciatīvu izteicies krasi negatīvi, aicinot “nelikt kultūrai un itāliešiem maksāt par politisku vēlmi pārraut saiknes ar pagātni”, tomēr lielo muzeju vadītāji Bonisoli iniciatīvu atbalsta, norādot, ka vietējo iedzīvotāju ērtībām būtu saprātīgāk ieviest elastīgāku atlaižu politiku, īpaši tūrisma sezonā. “Svētdiena muzejā” lielā apmeklētāju pieplūduma dēļ vienmēr radījusi arī drošības problēmas.

Tomēr Milānas mērs Džuzepe Sala apsolījis, ka šīs pilsētas muzeji mēneša pirmajā svētdienā būs atvērti apskatei bez maksas.

LA.lv