Mobilā versija
-0.8°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
30. oktobris, 2016
Drukāt

Itālijas vidieni atkal satricina spēcīga zemestrīce

Foto Reuters/ Scanpix/LETAFoto Reuters/ Scanpix/LETA

Itālijas vidieni svētdien rīta agrumā satricinājis 6,6 magnitūdu stiprs pazemes grūdiens, kas bijis jūtams no Romas līdz Venēcijai. Tiek ziņots par sagruvušām ēkām, un Itālijas Civilās aizsardzības departaments sācis pārbaudīt, vai nav cietušo.

Zemestrīce sākās plkst 7.40 pēc vietējā laika (8.40 pēc Latvijas laika), tās epicentrs atradās netālu no nelielās Norčias pilsētiņas Umbrijas reģionā.

“Viss ir sagruvis, redzu ceļamies dūmu stabus, tā ir katastrofa,” žurnālistiem sacījis nelielā gleznainā Usitas ciema mērs Marko Rinaldi. “Es pats gulēju mašīnā un redzēju, kā tā elle sākas.”

Ziņu aģentūra ANSA vēsta, ka Norčiā sagruvusi Sv.Benedikta bazilika un Sv. Marijas katedrāle. Itālijas “Sky News 24” pārraidītajos kadros redzams, kā mūki klusā lūgšanā nometušies ceļos pie Sv.Benedikta statujas, apkārt sastājušies vietējie ļaudis.

No vairākām tuvējām pilsētiņām un ciemiem pēdējo dienu laikā liela daļa iedzīvotāju evakuējušies, jo aizvadītās trešdienas vakarā Itālijas centrālo daļu jau satricināja trīs pazemes grūdieni, spēcīgākais no tiem 6,1 magnitūdu stiprs. Tiem sekoja vairāki simti vājāku pēcgrūdienu. Daļa cilvēku pametuši mājas un nakšņo automašīnās, citi pārcēlušies uz piekrastes rajoniem. 24.augustā liela zemestrīce šajā kalnainajā, seismiski jutīgajā reģionā prasīja gandrīz 300 cilvēku dzīvības.

Pievienot komentāru

EK rosina veidot Eiropas aizsardzības fonduPlāno ietaupīt līdz 100 miljardiem eiro gadā bruņojuma iegādē
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+