Mobilā versija
Brīdinājums +1.1°C
Oļģerts, Aļģirds, Aļģis, Orests
Piektdiena, 20. janvāris, 2017
20. marts, 2015
Drukāt

Izbeidz tiesvedību Lapsas prasībā par Āboltiņas rīcību (4)

Foto - LETAFoto - LETA

Administratīvās rajona tiesas Rīgas tiesu nams piektdien izbeidzis tiesvedību žurnālista Lato Lapsas prasībā pret Saeimas Prezidiju par bijušās Saeimas priekšsēdētājas Solvitas Āboltiņas rīcību, par atbildes nesniegšanu uz Lapsas iesniegumu, aģentūrai BNS pastāstīja tiesas pārstāve Ilze Piševa.

Tiesvedība ierosināta pēc Lapsas pieteikuma par bijušās Saeimas priekšsēdētājas faktiskās rīcības, neatbildot uz pieteicēja pērnā gada 12.septembra iesniegumu, atzīšanu par prettiesisku un pienākuma uzlikšanu Āboltiņai sniegt 12.septembra iesniegumā lūgto informāciju un atvainoties pieteicējam.

“Pieteikums tika iesniegts par to, ka tā brīža Saeimas priekšsēdētāja Āboltiņa nesniedza Lapsam atbildi uz iesniegumu, kurā viņš lūdza atbildēt, vai Āboltiņa 2014.gada 23.augustā, dodoties uz pasākumu Saloču robežkontroles punktā, deva rīkojumu šoferim pārkāpt ceļu satiksmes noteikumus jeb atļauto braukšanas ātrumu, kas varēja apdraudēt sabiedrības drošību.” skaidroja Piševa.

Viņa piebilda, ka ar tiesas nolēmumu atzīts, ka šajā gadījumā Lapsas jautājums pēc būtības nav saistīts ar valsts pārvaldi.

“Tiesa atzina, ka konkrētajā gadījumā Lapsas jautājums pēc būtības nav saistīts ar valsts pārvaldi, bet gan ir saistīts ar Āboltiņas personīgu rīcību, atrodoties Saeimas priekšsēdētājas amatā, un uz to var atbildēt tikai Āboltiņa, nevis Saeimas priekšsēdētājs vai cita Saeimas struktūrvienība. Saziņa ar vēlētājiem ir deputāta politiskās darbības sastāvdaļa, tās rīcības pareizības pārbaude nav tiesas ziņā. Ņemot vērā minēto, tiesa secināja, ka pieteikums nav izskatāms administratīvā procesa kārtībā un tiesvedību izbeidza.” atzīmēja tiesas pārstāve.

Tiesas nolēmums 14 dienu laikā no piektdienas pārsūdzams apelācijas kārtībā.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Ielida saeima negodiga veida tad vel parkapj satiksmes noteikumus TAS IR VIENOTIBAS NORMALA uzvediba ka pasai nav NEERTI, savadak vina neprot dzivot ka ar krapsanos vien.

  2. Jau izskats aizdomīgs, tāpat neadvekātas viņa darbības.

  3. Ir iespaidigs makslinieks! Vesela galerija pilna ar verenigiem darbiem – maestro kurs no daziem faktiem spej uzburt tadus brinumus!

  4. Lapsu pašu jāliek būrī, lai kažoks nemaitājas 🙂

Bērnu vecāki varēs ātrāk iet pensijā? (45)Līdz valsts simtgadei plānots iedarbināt ambiciozu demogrāfiskās atveseļošanas programmu, kurai dots nosaukums “Māras solis”. Viens no tās priekšlikumiem – dot iespēju bērnu vecākiem ātrāk doties pensijā, vēstīja "TV3 ziņas".
Pie barikāžu piemiņas ugunskura pulcējas vairāki simti cilvēkuŠodien priekšpusdienā Rīgā, Doma laukumā, pie barikāžu atcerei veltīta ugunskura pulcējās vairāki simti cilvēku, tostarp Latvijas amatpersonas, jaunsargi, dažāda vecuma skolēni un viņu skolotāji.
Draugiem Facebook Twitter Google+