Mobilā versija
+7.8°C
Mirdza, Žanete, Žanna
Ceturtdiena, 23. marts, 2017
20. februāris, 2015
Drukāt

Izbeigta tiesvedība pret “Nordic Partners” grupas uzņēmumiem

Foto: Timurs SubhankulovsFoto: Timurs Subhankulovs

Rīgas Vidzemes priekšpilsētas tiesa piektdien nolēmusi izbeigt tiesvedību pret “Nordic Partners” grupas uzņēmumiem, līdz ar to novērsts mēģinājums iznīcināt Latvijas saldumu ražotājus “Laima” un “Staburadze”, informē “NP Foods” valdes priekšsēdētājs Rolands Gulbis.

“Tiesa ir pieņēmusi loģisku un pamatotu lēmumu, izbeidzot ļaunprātīgu mēģinājumu nelikumīgi pārņemt nacionāla mēroga uzņēmumu,” saka Gulbis, norādot, ka pret kopumā 25 “Nordic Partners” grupas uzņēmumiem “nepamatoti tika vērstas mērķtiecīgi plānotas ļaunprātīgas darbības, kurās saskatāmas reiderisma pazīmes”.

Zvērināta advokāte Sintija Radionova pieļauj, ka prasītāji tiesas lēmumu pārsūdzēs. “Taču, tā kā Rīgas apgabaltiesa jau iepriekš ir vērtējusi šo jautājumu un secinājusi, ka šajā strīdā ierautie 25 NP grupas uzņēmumi nevar būt par atbildētājiem, tad esam diezgan droši, ka arī nākamās instances lēmums tikai apstiprinās šodien pasludināto, jo šajā konkrētajā jautājumā nav runa par kādu pierādījumu vai faktu vērtējumu, bet gan par likuma, konkrēti Koncernu likuma, normu interpretāciju,” skaidro advokāte.

SIA “NP Foods” grupas uzņēmumu vadītājs vienlaikus pauž viedokli, ka valsts atbildīgajām institūcijām ir jāpievērš pastiprināta uzmanība un aktīvi jārīkojas, tostarp arī veicot “tīrīšanu” atbildīgajās institūcijās, lai izvairītos no šādām situācijām un jau saknē novērstu atsevišķu personu vai grupas mēģinājumus negatīvi ietekmēt vietējo un ekonomikai būtisku uzņēmumu pastāvēšanu.

LETA vēsta, ka tiesiskā ceļā risināts civilstrīds starp “NPBC” un “Menard Port LLC” par kopīpašumā esošajam uzņēmumam “NP Business Centre” nodarīto zaudējumu piedziņu. Tiesvedībā, kurā iesaistīta arī “Laima” un citi “NP Foods” grupas uzņēmumi, prasītājs “MenardPort LLC” vēlējās no 28 atbildētājiem piedzīt nodarītos zaudējumus 5,3 miljonu eiro apmērā.

Pievienot komentāru

Cerības par noietu Ķīnā gaist: Latviešiem neizdodas iemācīt ķīniešiem ēst piena produktus (11)Vecajai Eiropai neizdevās iemācīt ķīniešiem ēst piena produktus, tas nepadodas arī latviešiem
"Sadales tīkls" iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju; uzstādīs visā Latvijā (4)AS ”Sadales tīkls” iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju, aģentūrai LETA teica uzņēmuma pārstāve Tatjana Smirnova.
Pasaulē
Pasaule skaitļos. Kuri ir Eiropā pārdotākie auto?Amerikāņu koncerns "General Motors" nolēmis pārdot sev piederošo Eiropas auto zīmolu "Opel" (Lielbritānijā pazīstams arī kā "Vauxhall").
Draugiem Facebook Twitter Google+