Mobilā versija
-2.1°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
20. februāris, 2015
Drukāt

Izbeigta tiesvedība pret “Nordic Partners” grupas uzņēmumiem

Foto: Timurs SubhankulovsFoto: Timurs Subhankulovs

Rīgas Vidzemes priekšpilsētas tiesa piektdien nolēmusi izbeigt tiesvedību pret “Nordic Partners” grupas uzņēmumiem, līdz ar to novērsts mēģinājums iznīcināt Latvijas saldumu ražotājus “Laima” un “Staburadze”, informē “NP Foods” valdes priekšsēdētājs Rolands Gulbis.

“Tiesa ir pieņēmusi loģisku un pamatotu lēmumu, izbeidzot ļaunprātīgu mēģinājumu nelikumīgi pārņemt nacionāla mēroga uzņēmumu,” saka Gulbis, norādot, ka pret kopumā 25 “Nordic Partners” grupas uzņēmumiem “nepamatoti tika vērstas mērķtiecīgi plānotas ļaunprātīgas darbības, kurās saskatāmas reiderisma pazīmes”.

Zvērināta advokāte Sintija Radionova pieļauj, ka prasītāji tiesas lēmumu pārsūdzēs. “Taču, tā kā Rīgas apgabaltiesa jau iepriekš ir vērtējusi šo jautājumu un secinājusi, ka šajā strīdā ierautie 25 NP grupas uzņēmumi nevar būt par atbildētājiem, tad esam diezgan droši, ka arī nākamās instances lēmums tikai apstiprinās šodien pasludināto, jo šajā konkrētajā jautājumā nav runa par kādu pierādījumu vai faktu vērtējumu, bet gan par likuma, konkrēti Koncernu likuma, normu interpretāciju,” skaidro advokāte.

SIA “NP Foods” grupas uzņēmumu vadītājs vienlaikus pauž viedokli, ka valsts atbildīgajām institūcijām ir jāpievērš pastiprināta uzmanība un aktīvi jārīkojas, tostarp arī veicot “tīrīšanu” atbildīgajās institūcijās, lai izvairītos no šādām situācijām un jau saknē novērstu atsevišķu personu vai grupas mēģinājumus negatīvi ietekmēt vietējo un ekonomikai būtisku uzņēmumu pastāvēšanu.

LETA vēsta, ka tiesiskā ceļā risināts civilstrīds starp “NPBC” un “Menard Port LLC” par kopīpašumā esošajam uzņēmumam “NP Business Centre” nodarīto zaudējumu piedziņu. Tiesvedībā, kurā iesaistīta arī “Laima” un citi “NP Foods” grupas uzņēmumi, prasītājs “MenardPort LLC” vēlējās no 28 atbildētājiem piedzīt nodarītos zaudējumus 5,3 miljonu eiro apmērā.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+