×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Egons, Egmonts, Egija, Henriks, Heinrihs
Svētdiena, 15. jūlijs, 2018
18. aprīlis, 2017
Drukāt

Izdangāto ceļu dēļ visvairāk cieš uzņēmēji un trūcīgie iedzīvotāji (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Katram piektajam Latvijas iedzīvotājam slikto autoceļu dēļ ir bijušas grūtības saņemt kādu no valsts pakalpojumiem. Piemēram, apmeklēt iestādi, ārstu, pietiekami ātri neieradās neatliekamā medicīniskā palīdzība un tamlīdzīgi.

Par to liecina jaunas SKDS aptaujas dati. Divas trešdaļas aptaujāto arī atzina, ka pēdējā gada laikā viņiem nācies vienu vai vairākas reizes labot automašīnu.

Pārsvarā slikto ceļu dēļ cieš lauku reģionu iedzīvotāji. Savukārt uzņēmējiem tie nes zaudējumus. Piemēram, katru pavasari smagajam transportam tiek slēgts grants ceļš Rožupe-Šproģi, kas ved uz kokapstrādes ražotni. Šogad dīkstāve tur ilga pusotru mēnesi. Ceļu slēdza tieši tad, kad tehnika bija aizvesta uz remontu, un 20 tonnu ierobežojumu dēļ vairs netika ārā.

Jānis Šņepsts, saimniecību “Šņepstu Jaunāres” ražošanas vadītājs:” Iedomājaties, kas tā ir par situāciju, ja jūs nopērkat uz kredīta miljonus vērtu tehniku un jums tā stāv, un jūs ar viņu nepelnāt, tas nozīmē, ka jums ir vienkārši zaudējumi jau stāvot un nedarot neko. Kā ar šo situāciju var izskaidrot, kā šādā situācijā var strādāt? Jā, mēs skaisti runājam par lauku reģionu attīstību, bet principā, tā ir tikai skaista runāšana, un realitātē neka netiek darīts, jo pats svarīgākais arī ir infrastruktūra.”

Pamatojoties uz aptaujas datiem, biedrība “Latvijas ceļu būvētājs” aicina valdību manīt prioritātes un vispirms sakārtot reģionālos un vietējās nozīmes ceļus.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Kādas muļķības, ka cieš tikai lauku reģionu iedzīvotāji un uzņēmēji! Vai tad visi pārējie autobraucēji nav cilvēki?! Cieš pilnīgi visi, kas lieto ceļus, pat motociklu un velosipēdu īpašnieki, jo tādas bedres netur neviens dzelzis. Nav jau vairs vērts cerēt uz liela apjoma ceļu seguma maiņu, bet netiek jau darīts pilnīgi nekas – pat preventīvie un esošo bedru pielāpīšana nenotiek. Labāk, lai tauta ir tie idioti, kas maksā miljonus ceļa nodoklī, bet valdība ne pirkstu nepakustinās, lai kaut ko darītu. Vai tiešām tik grūti kaut vai greideri palaist pa zemes ceļiem un asfalta bedres salāpīt? Latvijas Valsts Ceļu noteiktais kritērijs par kritisko bedru izmēriem netiek ievērots un ņemts vērā! Simtiem ir tādu bedru, kas nav aizlāpītas, bet kuru izmēri un dziļums pārsniedz ”noteikto, pieļaujamo” robežu, lai gan tādai vispār nevajadzētu būt.

  2. Aizsrdzības ministrs Atbildēt

    Mainu vienu bruņutransportieri pret Jūsu pagasta ceļiem!

Draugiem Facebook Twitter Google+