Grāmatas
Latvijā

Izdevniecība “Lauku Avīze” laidusi klajā Gata Šļūkas grāmatu “Karikatūras 2”0


Karikatūrista Gata Šļūkas otrās grāmatas atvēršana tirdzniecības parkā “Alfa”.
Karikatūrista Gata Šļūkas otrās grāmatas atvēršana tirdzniecības parkā “Alfa”.
Foto: Timurs Subhankulovs

Sagaidot joku mēnesi – aprīli, izdevniecība “Lauku Avīze” laidusi klajā karikatūrista Gata Šļūkas grāmatu “Karikatūras 2”. Grāmatā apkopotas vairāk nekā 400 pēdējo gadu interesantākās un populārākās mākslinieka karikatūras, kas grāmatā sadalītas tematiskās nodaļās.

Grāmata ir raiba un krāsaina kā visa mūsu dzīve, aptverot visdažādākās tēmas un aktualitātes. Zīmējumos parādītas gan tādas mūžīgās tēmas kā mīlestība, sports, medicīnas aprūpe un latviešu valoda, gan vienmēr aktuālas karikatūras par kūlas dedzināšanu, bedrainajiem ceļiem un politiku. Grāmatā var apskatīt vairāk 414 zīmējumus, kas pat pēc laika nogriežņa joprojām ir asprātības, humora, satīras un ironijas pilni. Grāmatas redaktore saskaitījusi, ka jaunajā grāmatā ir vairāki īpaši populāri tēli, proti, tajā var atrast 48 odus, 24 govis, 23 cūkas, 18 sniegavīrus, deviņus kurmjus un astoņas nāvītes.

Gatis Šļūka: “Humora izjūta ir viltīga lieta – kas vienam šķiet smieklīgs, citam varbūt ne. Ne vienmēr jokam jābūt tādam, ka lokies smieklos, ir taču vēl ironija, sarkasms… Karikatūras uzdevums ir ne tikai smīdināt, bet arī izcelt problēmu, parādīt to komiski vai absurdi.”

Linda Rasa, laikraksta “Latvijas Avīze” galvenā redaktore: “Lai radītu augstvērtīgu, oriģinālu darbu, tajā skaitā labu karikatūru, – tam vajadzīgs talants. Gatim Šļūkam šis talants un prasme ir. Viņš ir viens no labākajiem Latvijas karikatūristiem un viņam ir daudz lielisku darbu.”

T/p “Alfa” vadītāja Liene Apine: “Neviens no mums savu dzīvi nevar iedomāties bez smiekliem, īpaši bez mākas pasmieties pašam par sevi. Karikatūra ir tas mākslas veids, kas ļauj uz mūsu problēmām palūkoties ar smaidu, un ikdienas rūpēs ir jauki, ka kāds mūs vēl spēj sasmīdināt. Gatim Šļūkam tas izdodas lieliski. Šķirstīt viņa grāmatu ir kā lapot vēstures hronikas lapas, te ir redzami visi aktuālie sabiedrības notikumi ar tikai viņam raksturīgo humora un satīras devu.”

Grāmatas “Karikatūras 2” atvēršana notika joku dienā – 1. aprīlī plkst. 14 tirdzniecības parkā “Alfa”. Tur arī no 1. līdz 14. aprīlim visi apmeklētāji varēs apskatīt Gata Šļūkas karikatūru izstādi.

LA.lv
LA
LA.LV
Grāmatas
“Dzīvot laimīgi pēc Mēness fāzēm. Veselība, saimniecība, ēšana”
19. septembris, 2017
LA
LA.LV
Grāmatas
“Dzīvesziņas gadagrāmata 2018
13. septembris, 2017
LA
LA.LV
Grāmatas
Gergejs Kisa un Katja Reidere “Dakteris steidzas palīgā!”
13. septembris, 2017

Lasītākie raksti

Par svarīgo

Raivis Šveicars
Ekonomika
Nākotnē maksājumi kļūs arvien ērtāki – pakustēsies, pamirkšķināsi acis… 3
11 stundas
LL
LETA, LA.lv
Sports
“Dinamo” uzkaujas un izcīna otro uzvaru “Latvijas Dzelzceļa” kausā
8 stundas
LE
LETA
Latvijā
KNAB atbrīvojis aizturēto Ogres novada mēru Helmani 1
10 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
“Dzeloņdrātis, kas ierobežo manu dzīvi.” Atmiņas par Baltijas ceļu un Atmodas laiku
11 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: Kristiešu draudze izplata aicinājumu pērt bērnus
8 stundas