×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
17. aprīlis, 2014
Drukāt

Izdos Vonnegūta zīmējumu albumu

Vonneguts

13. maijā apgādā “The Monacelli Press” iznāks lieliskā rakstnieka Kurta Vonnegūta (1922-2007) zīmējumu grāmata ar viņa jaunākās meitas Nanetes Vonnegūtas komentāriem un atmiņām par tēvu, liecina informācija apgāda mājaslapā.

Vonnegūta cienītājus nepārsteigs, ka viņš bija arī talantīgs zīmētājs – tas redzams vairākos romānos, kurus papildina flomastera skices. 1983. gadā viņam pat notika izstāde Margo Feidenas galerijā Ņujorkā, bet īsti zīmēšanai Vonneguts pievērsās 90. gados.

176 lappuses biezajā grāmatā iekļauti 145 zīmējumi – gan pašportrti, gan virpuļojoši ķiņķēziņi, kuros visos izpaužas viņa dramatiskais humors un ironija. Nanete, kura pati ir māksliniece, saņēmusi tēva zīmējumus 20. gadsimta 90. gados bez jebkādām norādēm, ko ar tiem darīt. Izmantojums – vienlaikus pagodinot un atgādinot par tēvu – viņai ienācis prātā krietni vēlāk.

“Tētis domāja, ka būt pilna laika māksliniekam būtu bijis daudz jautrāk, nekā būt rakstniekam,” Nanete raksta ievadā. “Domāju, tēvs aizmirsa karu, kad zīmēja. Mans tēvs bija ļoti pieticīgs, domājot par savām mākslinieka spējām. Taču viņš vienmēr ļoti nodevās tam, ko darīja – vienalga, vai tā būtu klavierspēle vai zīmēšana.”

Savukārt 2016. gadā Nanete Vonnegūta iecerējusi tēva zīmējumu ceļojošo izstādi, kas, visticamāk, sāksies Kornela universitātē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+