×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
29. janvāris, 2012
Drukāt

Izdota skaidrojoša grāmata krūts vēža pacientēm un viņu tuviniekiem

Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca sadarbībā ar tās Atbalsta fondu izdevusi grāmatu “Jums ir krūts vēzis? Parunāsim par to!”, kura kalpos kā skaidrojošā vārdnīca ikvienam, kurš tiešā vai netiešā veidā ir saskāries ar krūts vēzi.

Kā aģentūru LETA informēja slimnīcas pārstāve Dace Kārkliņa, krūts vēzis ir biežākais ļaundabīgais audzējs sievietēm un Latvijā ar to ik gadu saslimst aptuveni 1000 sieviešu. Pilnveidojoties diagnostikas un ārstēšanas metodēm, krūts vēzi ir iespējams sekmīgi ārstēt.

Jo vairāk pacientes uzzinās un sapratīs par slimību, tās atklāšanas un ārstēšanas niansēm, jo tiks gūta lielāka skaidrība un mazāk vietas būs iracionālām bailēm, neticībai un aizspriedumiem, uzsver grāmatas autore Dace Baltiņa.

Grāmatā iespējams iepazīties ar dažādām ārstēšanas iespējām un to būtību, iegūt atbildes uz daudziem jautājumiem, kas skar krūts vēža diagnostiku, operāciju un pēcoperāciju periodu, staru terapiju un ķīmijterapiju, kā arī pēcterapijas periodu. Grāmatā ir izskaidroti gan termini, kas atrodami medicīniskajā dokumentācijā, gan ārstēšanas procesa norise, gan dažādas blaknes, ar ko pacientēm nākas saskarties.

Grāmata izdota gan latviešu, gan krievu valodā un būs pieejama Rīgas Austrumu slimnīcas stacionāra “Latvijas Onkoloģijas centrs” Krūts slimību centrā.

Lai informētu par situāciju onkoloģisko saslimšanu jomā 2011.gadā un iepazīstinātu ar grāmatu, nākamnedēļ, 2.februārī plkst.11, Latvijas Onkoloģijas centrā notiks preses konference.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+