Mobilā versija
-0.8°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
19. augusts, 2015
Drukāt

Turcijā izgāžas sarunas par koalīcijas valdības veidošanu

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ahmets Davutolu

Turcijā izgāzušās koalīcijas sarunas starp valdošo Taisnīguma un attīstības partiju (AKP) un galēji labējo Nacionālās kustības partiju, vairojot  pirmstermiņa vēlēšanu iespēju.

Sarunas starp MHP līderi Davletu Bahčeli un līdzšinējo premjerministru Ahmetu Davutoglu ilga vairāk nekā divas stundas, taču beidzās bez rezultātiem. Investoriem bažījoties par politisko nestabilitāti, turpina kristies Turcijas liras kurss. 7. maijā notikušajās vēlēšanās AKP, kas bijusi pie varas kopš 2002. gada, guva uzvaru, taču zaudēja absolūto vairākumu parlamentā, tāpēc tai jaunas valdības izveidošanai nepieciešami koalīcijas partneri. Ja līdz 23. augustam neizdosies izveidot jauno valdību, prezidentam Redžepam Erdoganam, kas ir viens no AKP dibinātājiem, būs tiesības izsludināt ārkārtas vēlēšanas, kas varētu notikt novembrī. Daļa ekspertu uzskata, ka Erdogans vēlas ārkārtas vēlēšanas, jo cer, ka AKP spēs atgūt absolūto vairākumu, kas ļaus īstenot viņa ieceri paplašināt savas pilnvaras un pārveidot Turciju par prezidentālu valsti.

Pievienot komentāru

EK rosina veidot Eiropas aizsardzības fonduPlāno ietaupīt līdz 100 miljardiem eiro gadā bruņojuma iegādē
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+