×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
3. februāris, 2012
Drukāt

Izlases kandidātu pirmā vērtēšana

nolans_lkf_16

Kanādas hokeja speciālists Teds Nolans pusgadu pēc darba līguma parakstīšanas gatavojas debijai Latvijas izlases galvenā trenera amatā. Pirmais pārbaudījums būs no 9. līdz 11. februārim Eiropas Izaicinājuma kausā Oslo, kur jākrusto nūjas ar dāņiem, mājiniekiem norvēģiem un Francijas hokejistiem.

 

Eksāmens jaunajiem

Mūsu sarunā Nolans atzīst, ka mūsu hokeju un spēlētājus vēl nav iepazinis pietiekami labi, tāpēc kandidātu sarakstu turnīram Norvēģijā veidojis Latvijas Hokeja federācijas (LHF) ģenerālsekretārs Māris Baldonieks, kuru šobrīd droši varam dēvēt par kanādieša labo roku. Vēl jau ir arī par galvenā trenera asistentiem apstiprinātie Rīgas “Dinamo” treneri Artis Ābols un Viktors Ignatjevs.

LHF vakar vēl nevarēja nosaukt kandidātu galīgo sarakstu, tāpēc šajā lappusē publicētais ir nepilnīgs. Pašlaik tajā ir daudz jauno hokejistu. “Paskatīsimies, kā viņi tiek galā ar spiedienu uz lielās skatuves. Tas būs labs eksāmens un dažiem – arī iespēja pieteikt kandidatūru startam pasaules čempionātā,” apgalvo Teds Nolans.

Atpūta iedota Rīgas “Dinamo” līderiem, kuriem KHL spēlēs iznāk liela slodze. Georgijs Pujacs palūdzis brīvdienas, lai pirms izslēgšanas spēlēm labāk iekļautos Omskas “Avangard”. Baldonieks gribējis izlasē redzēt Kasparu Saulieti un Robertu Jekimovu, taču abi uzbrucēji nav atkopušies no savainojumiem. Uz Norvēģiju netiks arī HK “Rīga” aizsardzības līderis Mārtiņš Jakovļevs, jo 11. februārī Magņitogorskā piedalīsies Krievijas jaunatnes hokeja līgas (MHL) Izaicinājuma kausa mačā. Hantimansijskas “Jugra” neesot vēlējusies laist savu vārtsargu Edgaru Masaļski, tomēr pēdējās ziņas liecina, ka viņš tomēr varētu ierasties.

 

Vienkārši hokejisti

Nolans nav atmetis cerības redzēt izlases formā tērpjamies Sandi Ozoliņu, kurš jau pēc 2006. gada olimpiskajām spēlēm paziņoja par aiziešanu no valstsvienības. “Nākamnedēļ plānoju ar Sandi satikties, lai pārrunātu šo jautājumu. Nekad nesaki nekad.” Treneris arī norāda, ka pierunāt nevienu nevajag un nacionālajā komandā ir jābūt tiem, kas to patiesi vēlas. Tāpēc konstruktīvāka saruna varētu iznākt ar uzbrucēju Raiti Ivanānu, kurš izteicis vēlmi spēlēt zem Latvijas karoga.

Uz jautājumu, vai treneris grib uzvarēt jau Oslo, Nolans atbild, ka uzvaras var būt dažādas – ne tikai uz tablo, bet arī atsevišķos spēles komponentos: “Gribu redzēt, ka puiši cīnās, izpilda spēka paņēmienus, neļauj pretiniekiem pārāk daudz mest, nedrīkst spēlēt egoistiski, jābūt vienotiem. Ja mums tas izdosies, tad rezultāts nebūs svarīgs. Bet – tikai šoreiz. Par uzvarām uztrauksimies maijā.”

Sešu mēnešu laikā Nolans esot pietiekami daudz vērojis Latvijas hokejistus darbībā. “Viņiem nav lielu plusu, bet nav arī lielu mīnusu,” tāds ir pirmais secinājums, lai gan kanādietis norāda, ka tas var būt mānīgs priekšstats, jo reāli ar šiem spēlētājiem nav strādājis. “Ar parastiem cilvēkiem var izdarīt neparastas lietas,” uzsver Teds Nolans. “Bet mums ir pietiekami daudz labu spēlētāju – Miķelis Rēdlihs un Karsums varētu spēlēt NHL, Daugaviņš tur spēlē, Kulda un Bārtulis ir uz sliekšņa.” Cita lieta, ka pavasarī droši vien ne visi būs viņa rīcībā.

Indiāņu cilmes treneris klātienē redzējis pēdējās divas HK “Rīga” spēles un, salīdzinot ar savas zemes jauniešiem, liek noprast, ka vajadzētu strādāt divreiz vairāk. “Kanādā jaunie spēlētāji ir fiziski stiprāki. Viņi visu vasaru strādā profesionālu fiziskās sagatavotības treneru vadībā, un liels darbs notiek jau kopš 12 gadu vecuma.”

Pavasarī Nolans gribētu Latvijas izlases treneru brigādē iesaistīt arī kādu video treneri no Kanādas.

 

HOKEJS

LATVIJAS IZLASES KANDIDĀTI

* Vārtsargi: Edgars Masaļskis (“Jugra”, KHL), Māris Jučers (Rīgas “Dinamo”, KHL), Mārtiņš Raitums (“Baibarys”, Kazahstāna).

* Aizsargi: Oskars Cibuļskis, Kristaps Sotnieks, Rodrigo Laviņš, Jānis Andersons (visi Rīgas “Dinamo”), Mārtiņš Porejs, Artūrs Salija, Ēriks Ševčenko (visi HK “Rīga”, MHL), Aleksandrs Jerofejevs, Māris Jass (abi “Slovan”, Slovākija).

* Uzbrucēji: Mārtiņš Cipulis, Gints Meija, Roberts Bukarts, Andris Džeriņš, Māris Bičevskis, Juris Štāls (visi Rīgas “Dinamo”), Juris Upītis, Miks Indrašis (abi HK “Rīga”), Jānis Straupe, Artūrs Mickevičs, Gunārs Skvorcovs (visi “Liepājas metalurgs”, BAČ), Ronalds Ķēniņš (“Lions”, Šveice), Armands Bērziņš (Minskas “Junostj”, BAČ).

Sarakstā iespējamas izmaiņas, īpaši aizsargu vidū.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+