×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
24. aprīlis, 2012
Drukāt

Izlīdzinās atbalsta intensitāti cūkkopības nozarē

cuka4

Lai veicinātu ciltsdarba attīstību cūku ganāmpulkos un mazinātu Krievijas noteiktā importa aizlieguma negatīvo ietekmi, tiks izlīdzināta atbalsta intensitāte starp šķirnes un pārraudzības saimniecībām cūkkopības nozarē.

To paredz valdības apstiprinātie grozījumi noteikumos “Kārtība, kādā piešķir valsts atbalstu vaislas lauksaimniecības dzīvnieku ierakstīšanai ciltsgrāmatā, kā arī to ģenētiskās kvalitātes noteikšanai un produktivitātes datu izvērtēšanai”.

Lai novērstu ģenētiski augstvērtīgu vaislas sivēnmāšu izkaušanu, izlīdzināta atbalsta intensitāte par sivēnmātes ģenētiskās kvalitātes noteikšanu un produktivitātes novērtēšanu. Izmaiņas noteikumos paredz šķirnes saimniecībām samazināt atbalsta intensitāti no 90% līdz 25%, bet pārraudzības ganāmpulkos palielināt atbalsta intensitāti no 10% līdz 25%.

Atbalstu izmaksās, nepārsniedzot piešķirto finansējumu cūkkopības nozarei 832 000 latu apmērā.

Izmaiņas noteikumos ļaus saņemt vienlīdzīgu atbalstu – 25% no ganāmpulkā esošām vaislas sivēnmātēm visām cūkkopības nozares saimniecībām, kas nodarbojas ar ciltsdarbu.

Saņemtais atbalsts sniegs cūkgaļu ražojošām saimniecībām iespēju iegādāties vaislas cūkas no Latvijā esošajām šķirnes un pārraudzības saimniecībām.

Noteikumi attiecas uz fiziskām un juridiskām personām, kas nodarbojas ar lauksaimniecisko ražošanu cūkkopības nozarē, – aptuveni 44 atbalsta saņēmējiem.

Izmaiņas noteikumos stāsies spēkā pēc to publicēšanas laikrakstā “Latvijas Vēstnesis”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+