×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
26. februāris, 2013
Drukāt

IZM: darba samaksa zinātniekiem dažādās jomās ir atšķirīga

Foto - LETAFoto - LETA

Pašlaik zinātnieki, kuri strādā dažādās jomās, bet veic šķietami līdzīgu darbu, saņem visai atšķirīgu atalgojumu, otrdien Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdes laikā sacīja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) pārstāve Lauma Sīka.

Tāpēc būtu jāmaina bāzes finansējuma piešķiršanas modelis zinātniskajai darbībai, kā arī jānosaka plašāks izskaidrojums, kā šis finansējums tiek dalīts.

Ministrijas pārstāvji un komisijas deputāti bija vienisprātis, ka situācija saistībā ar valsts finansējumu zinātnei nav spoža un, lai arī vērojams mazs, tomēr pakāpenisks finansējuma pieaugums, tas ir nepietiekams.

Latvijas Universitātes rektors Mārcis Auziņš norādīja, ka jautājums par zinātnieku atalgojumu ir jāskatās plašāk – tas nav tikai jautājums par zinātnieku materiālo nodrošinājumu, bet arī par valsts attīstību kopumā, jo bez finansējuma palielināšanas zinātnei netiks radītas arī inovācijas.

Ņemot vērā jau ilgstošās diskusijas par to, ka finansējums zinātnei ir nepietiekams, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija sadarbībā ar IZM tuvākajā laikā Saeimas deputātiem un valdībai varētu lūgt skatīt iespējas, lai finansējums zinātnei tiktu palielināts jau šogad.

Pašreizējās aplēses liecina, ka šogad zinātnei papildus būtu nepieciešami aptuveni 6,7 miljoni latu, lai pilnvērtīgi būtu iespējams veikt zinātniskās pētniecības projektus, kurus atbalstījusi Latvijas Zinātnes padome.

Jau vēstīts, ka pēdējo mēnešu laikā aktualizējušās diskusijas par nepietiekamo finansējumu zinātnei. IZM atzinusi, ka finansējums ir nepietiekams, tāpēc 2014.gadā paredzēts to iespēju robežās palielināt.

Vienlaikus ministrija norādījusi, ka zinātnei, lai tiktu nodrošināta tās attīstība, jāpiesaista arī privātā sektora finansējums.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+