×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
18. jūnijs, 2014
Drukāt

IZM nozarei prasīs 75 miljonus eiro; LIZDA skeptiska (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas Izglītības un zinātnes vadītāju arodbiedrības (LIZDA) vadītāja Ingrīda Mikiško nav pārliecināta, ka piešķirs izglītības nozarei nepieciešamos 75 miljonus eiro.

“Baidos, ka atkārtosies pagājušā gada scenārijs, kad no pieprasītajiem 90 miljoniem tika piešķirti 11 miljoni. Tad sanāk, ka šogad no nepieciešamajiem 75 miljoniem eiro piešķirs tikai deviņus,” sacīja Mikiško.

Mikiško uzsvēra, ka izglītība būtu jāpasludina par vienu no prioritārajiem virzieniem, tam atvēlot nepieciešamos līdzekļus, lai “varētu sākt elpot un sakārtot daudzas lietas”. Tomēr, ja tā nebūs, par attīstību nevar būt runa.

Arī bijušais izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis uzskata, ka IZM vēlme iegūt nozarei 75 miljonus eiro ir bezcerīga. Viņaprāt, šādos izglītības un zinātnes ministres Inas Druvietes (V) izteikumos saskatāma vēlme vēlēšanās iegūt lielāku skolotāju atbalstu.

Bijušais ministrs sarunā ar ziņu aģentūru BNS vērsa uzmanību uz to, ka pašlaik vēl nemaz nav skaidrs, kurš pedagogu finansēšanas modelis tiks ieviests, nav veikti aprēķini. Tāpēc patlaban nav iespējams zināt, cik tieši papildu naudas būs nepieciešams.

Pārliecība par to, vai šāda summa tiks saņemta, nebija dzirdama arī pašas izglītības un zinātnes ministres teiktajā. Lai gan viņa apsolīja cīnīties un panākt šo līdzekļu piešķiršanu, viņa nevarēja garantēt, ka nepieciešamā nauda tiešām būs.

Vērtējot to, kāpēc šī summa pēc ilgās klusēšanas un minstināšanās atklāta tikai šodien, Mikiško norādīja, ka tas varētu būt lielais spiediens, kas izdarīts no visām ieinteresētajām pusēm. Tāpat par iemeslu tam varēja kalpot vakardienas sarunas Ministru kabinetā un savstarpējās tikšanās laikā.

Jau ziņots, ka izglītības un zinātnes ministre šodien nosaukusi summu, kas augustā tiks virzīta kā jauna politikas iniciatīva. 30,23 miljoni eiro tiks pieprasīti pedagogu algām, bet vēl aptuveni 45 miljoni – augstākajai izglītībai un zinātnei.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. … un kalpa zēns atnesa savu cauro cepuru, kura velnam bija jāpiepilda ar naudu. Pilnīgs pļukš un pat skolēnu skaitu nezin.. ko vēl? Skolā teiktu – vāji un pat ļoti vāji!

Draugiem Facebook Twitter Google+