×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.4°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
25. janvāris, 2018
Drukāt

Izmeklēšanas parodija. Valsts sagrābšanu īsteno “pilna cikla sistēma” (30)

Ingunas Sudrabas vadītās parlamentārās izmeklēšanas komisijas sagatavoto galaziņojumu deputāti kritizēja bez žēlastības, bet nesaņēmās pat simboliski atstādināt viņu no komisijas vadības. Foto: Timurs SubhankulovsIngunas Sudrabas vadītās parlamentārās izmeklēšanas komisijas sagatavoto galaziņojumu deputāti kritizēja bez žēlastības, bet nesaņēmās pat simboliski atstādināt viņu no komisijas vadības. Foto: Timurs Subhankulovs

Šīs nedēļas Saeimas sēde bija viena no tām neveiklajām izrādēm, kas sniedz atbildi uz jautājumu, kādēļ mūsu parlamenta prestižs sabiedrībā ir tik zems. Inguna Sudraba neveikli centās tēlot, ka viņas vadītās parlamentārās izmeklēšanas galaziņojums ir nopietna darba rezultāts. Citi deputāti tikpat neveikli to kritizēja un centīgi simulēja mēģinājumus Sudrabu atstādināt. Visu to papildināja deputātu “pazušana” no zāles izšķirīgajos brīžos un tehniskas ķibeles pirms balsojumiem.

Sudrabas stāstījums no Saeimas tribīnes par komisijas paveikto darbu bija tikpat neizteiksmīgs kā iepriekš jau aprakstītais galaziņojums. Nekādi konkrēti vārdi vai priekšlikumi neizskanēja, tā vietā komisijas vadītāja žēlojās par kaut kādu “pilna cikla sistēmu, kas aizstāv savējos un strādā, lai panāktu sev vajadzīgo rezultātu”. Šīs sistēmas priekšā cenšoties izkalpoties “viens centīgāks pilsonis par otru”, bet pretkorupcijas iestādes esot tikai nevarīgs “zobratiņš” šīs “pilna cikla sistēmas” priekšā. Nekādi konkrēti atklājumi vai ierosinājumi, ko būtu sasniegusi viņas komisija, no Sudrabas puses neizskanēja.

Dokumentu lamā, autori saudzē

Tādēļ no vienas puses var saprast deputātus, kuri “oligarhu lietas” parlamentārās izmeklēšanas komisijas galaziņojumam un tās darbam kopumā debatēs veltīja tādus epitetus kā “vispārīgs”, “nepilnīgs”, “bezvērtīgs”, “diletantisks”, “nulle komats štrunts”. Pat vairāki izmeklēšanas komisijas locekļi (Ritvars Jansons, Andrejs Judins un Mārtiņš Šics) galaziņojumam pievienojuši savus atšķirīgos viedokļus, kuros pilnībā vai daļēji norobežojas no komisijas sagatavotā dokumenta. Tomēr vienlaikus tautas kalpi jau otro reizi nesaņēmās kaut simboliski atstādināt Sudrabu no komisijas vadības.

Pirmoreiz šādu lēmumu deputāti mēģināja pieņemt jau pagājušās nedēļas sēdē. Toreiz Sudrabas atstādināšanu piedāvāja Nacionālās apvienības (NA) un “Vienotības” frakciju pārstāvji. Taču, kā vēlāk izrādījās, daži nacionāļi sīvajā balsojumā Sudrabu pasargājuši no amata zaudēšanas, pēkšņi “pazūdot” no sēdei reģistrēto deputātu skaita. Proti, deputāti Imants Parādnieks, Kārlis Krēsliņš un Aleksandrs Kiršteins izņēma savas reģistrācijas kartītes, ļaujot balsojuma rezultātam noslēgties par labu Sudrabas palikšanai amatā.

“Mēs jau pašā sākumā balsojām pret viņas iekļaušanu komisijā, mūsu pārstāvis komisijā Ritvars Jansons balsoja pret viņu kā vadītāju. Komisijas vadītājas atsaukšana brīdī, kad galaziņojums jau gatavs, būtu tikai simbolisks balsojums, kas neko nenozīmētu. Drīzāk tas šķita kā atsevišķu deputātu organizēts šovs, tādēļ vairāki mūsu frakcijas pārstāvji izvēlējās tajā nepiedalīties,” savu kolēģu rīcību skaidro NA frakcijas priekšsēdētājs Raivis Dzintars, kurš pats pagājušās nedēļas sēdē nepiedalījās, jo atradās neapmaksātā atvaļinājumā. Lūgts komentēt, vai, viņaprāt, slēpšanās, izņemot reģistrācijas kartītes, ir tautas priekšstāvja cienīga rīcība, Dzintars atbildēja: “Par motīviem jājautā katram kolēģim pašam. Es katrā ziņā tā nerīkotos.”

Negadījums vai apzināta norobežošanās

Sēdes starplaikā lūdzu NA pārstāvjiem, kuri pirms nedēļas nosargāja Sudrabas palikšanu amatā, paskaidrot, kādēļ viņi izvēlējušies šādu rīcības formu.

Imants Parādnieks: “Mēs frakcijā esam vienisprātis, ka Sudrabai šajā komisijā nebija jābūt. Taču mainīt vadītāju brīdī, kad komisija darbu noslēgusi un galaziņojums sagatavots, būtu muļķīgi, jo tad citam būtu jāuzņemas atbildība par iepriekšējā vadītāja sagatavoto galaziņojumu. Šī atcelšana bija Judina inscenēts politisks farss. Mums nebija obligāts balsojums un es jau frakcijas sēdē pateicu, ka nevēlos piedalīties politiskā farsā un jautāju frakcijas vadībai, vai drīkstu no tā norobežoties, izņemot kartīti. Neviens neiebilda.”

Kārlis Krēsliņš: “Deputāti sēdes laikā var iziet dažādās darīšanās, piemēram, parunāties ar žurnālistiem vai kolēģiem. Ja atmiņa neviļ, man tieši tobrīd piezvanīja Gaidis Zeibots , kurš nevarot sazvanīt deputātu Juri Vectirānu. Tādēļ es izņēmu savu kartīti un ar visu telefonu aizgāju pie Vectirāna. Domāju, varbūt varēšu apsēsties blakus un turpat nobalsot, bet tur visas vietas bija aizņemtas un nevarēju nobalsot. Tas bija vienkārši negadījums, ka tā sanāca.”

Aleksandrs Kiršteins: “Pirmkārt, mums nebija frakcijas balsojums. Otrkārt, tās ir manas deputāta tiesības – es varu izņemt kartiņu un staigāt, kur gribu. Treškārt – Sudraba bija mana kolēģe Budžeta komisijā un šķita nekorekti tā rīkoties. Nav nekādas nozīmes, kurš nolasa galaziņojumu. Tas tāpat ir nekam nederīgs.”

Attapušies, ka viņu “paslēpes” pamanītas un vēlētājiem tāda gļēva rīcība var nepatikt, NA nāca klajā ar mēģinājumu sasmelt izlieto – piedāvāja Saeimai atkārtoti lemt par Sudrabas atstādināšanu. Un šī reize bija tikpat nesmuka kā otra. NA frakcijai šoreiz izdevās nodrošināt disciplīnu, bet no sēdes tieši uz balsojuma laiku “pazuda” kādreizējie Sudrabas frakcijas kolēģi Arvīds Platpers un Silvija Šimfa.

Savukārt “Vienotības” frakciju pārstāvošie Inesis Boķis un Viktors Valainis, kuri ar vienu kāju jau pārcēlušies uz ZZS, balsojumā atturējās. Tādējādi Sudraba jau otro reizi noturējās komisijas vadībā.
Lai turpmāk šādas “paslēpes” Saeimā būtu grūtāk īstenojamas, deputāts Edvards Smiltēns iesniedza prezidijā priekšlikumu papildināt balsošanas tabulās iekļaujamo informāciju, uzrādot tajā arī nereģistrētos deputātus. Pašlaik šajās tabulās redzami tikai tie parlamentārieši, kuri piedalījušies balsojumā, spiežot pogu “par”, “pret”, “atturos”, kā arī tie, kuri nav spieduši pogas, bet reģistrējušies sēdei ar balsošanas kartēm.

Pievienot komentāru

Komentāri (30)

 1. Šlesera jubilejas ballītes viesi apstiprināja Ingūnas teikto “pilna cikla sistēmu, kas aizstāv savējos un strādā, lai panāktu sev vajadzīgo rezultātu”. Mūsu valstī ir izveidota sistēma, kam ir nauda – tam ir vara.

 2. Nav tak nekur teikts, ka nedriikst vel vienu komisiju par to pashu tematu uztaisiit – ja jau delj shitaas komisijas sliktaa darba visa valste uz ausiim staav – var tak uz tadiem pashiem nosacijumiem uzraut veel vienu – no tiem aktivakajiem Sudrabas reejeejiem – un tad visi paliks riktigi laimigi … un tie tris sivni beidzot izvilks savus taustekljus no visurienes : DDD

  – Kads mio tok veel palicis pret to Sudrabu ( un tiem 3-iem, ko shamaa piesedz )

 3. Zaga visi,kam nav slinkums.Vainīga Subraba!?

 4. Es atvainojos Latvijas avizei.Iespejams ka mans kompjuters streiko.

 5. Vai Latvijas avize ir SC filiale ?

 6. Vai Latvijas avize ir SC filiale ?

 7. Latvijas avizes komentaru dzesanas parbaude.

 8. Valsts nodevibu “tuvejo arzemju” uzdevuma nosaukt par parodiju ir vel neredzets demokratisks sasniegums.

 9. Vai tad atbildes arī neliekat palasīt?

 10. Pilnīgi pietiek jau ar NA balsojumu pret nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu ģimenes vienīgajam mājoklim!

 11. Visa šī oligarhu lieta atklāj kādu nozīmīgu faktu: kas kurā pusē atrodas! Mani ieinteresēja NA rīcība. Dīvainākais, ka otrreiz balsošanu ierosināja pati NA, bet tās biedri pirmajā balsojumā Krēsliņš, Kiršteins un Parādnieks sāka skraidīt pa zāli kā prusaki, izdomājot visādus argumentus. Tātad šie kungi sēž
  uz vismaz diviem krēsliem un tieši vai netieši negrib “sasmērēties” oligarhu priekšā. Runāt jau viņi samācījušies, sēžot Saeimā, bet te nav svarīgi viņu argumenti, bet gan ATTIEKSME. Un šo attieksmi viņi
  un vēl pāris dāmas no NA lieliski nodemonstrēja. Tā ka oligarhu taustekļi ir noauduši tīklu arī pašā
  Saeimā. Lielie patrioti, nu tādus pārvēlēt nedrīkst! Ne jau visi no NA ir tādi, bet tur Dzintaram ir daudz darba priekšā. Ir jāatšķir mēles kulstītāji no īstiem patriotiem šajā partijā.

  • Vienotības izstrādājums Judins, Čigāne, Vinķele ( Sorosa sponsorētie) un Karlīnes un Kārlīša mutācijas produkti Jūs ir dziļi maldinājuši , apmānījuši ar savu partijas ,,par” kampaņu nepamatoti un ar viltojumu palīdzību pazemot un iznīcināt Sudrabas kundzi, kas neprot klanīties un līst un sauc lietas īstajos vārdos.

 12. Interesanti vai šā raksta izdomātājam atkritīs brangs “piķis” jo tā murgot līdz šim nav spējis neviens.
  Ja ticam aptaujas rezultātiem tad I.Sudrabas kundzei atbalsts sastāda ap 80%!!!!no respondentiem!!!!!
  Sabiedrība cienī šo deputāti un lasot šo raksteli rodas jautājums-VAI KUNGS APJĒDZ KO IR SACERĒJIS??????????????????????????????

 13. Paldies Sudrabas kundzei par darbu un izturību. Es skatījos šīs Saeimas sēdes tiešraidi un teikšu godīgi vairumam deputātu neinteresēja oligarhu tiešais nodarījums valsts, tas ir tautas īpašumu pārdale – piesavināšanās, shēmošanas plāni, lētāk iegūt tautas īpašumus sev, savām ārzonu firmām iesaistot radus draugus. Viss akcents tika likts uz Sudrabas kundzes nomelnošanu, pazemošanu, apvainošanu, ka viņa atļāvusies pildīt likumīgi ievēlēto amatu, būt par oligarhu izmeklēšanas komisijas priekšsēdi. Un nacionālās apvienības puišeļi uzsauca vēl vienu balsojumu par Sudrabas kundzes atstādināšanu no priekšsēdes amata. Bet pēc Saeimas sēdes pārtraukuma nacionālās apvienības puišeļiem parādījās tādi uzblīduši portfeļi, ko viņi cieši turēja pie sevis piespieduši un arī Kaimiņš ar portfelīti ( parasti viņam rokās tikai kamera). Kad Saeimas sēde beidzās Kaimiņš apkampies ar nacionālās apvienības puišeļiem portfelīšus vicinādami ņirgdami izsoļoja no lepnās Saeimas sēžu zālēs. Cik tas viss izskatījās pretīgi.

  Par oligarhiem mūsu valstī kļūst apķērīgi zēni, kuri zina drēbi, ir pabijuši valsts augstākajos amatos un izmanto Saeimas deputātu vairākuma zemo izglītības līmeni, nesapratni par valsts pārvaldi un tās resursiem , par valsts uzņēmumu pārvaldi un to valdēm un padomēm un naudas līdzekļiem, kas aiziet garām valsts kasei. Kā Šķēle teica, jo lielāki kretīni, jo labāk viņus vadīt. Viņi paklausīgi izpildīs visas oligarhu velmes, sakārtojot likumus, lai notiktu likumīga valsts nozagšana.

  • Kas par murgiem!Sudraba jau nelasīja komisijas slēdzienu par zagļiem,bet gan slavēja,apdziedāja sevi.Tieši viņai neinteresēja valstī pāri nodarītais,bet gan kas to nopludināja “IR”.Par kādiem puišeļiem murgojat? Zagļi un miljonāri ir tieši vecie komunisti.Par Sudrabu vispār paklusējiet,jo pati tur ielīda,solīja bez pielaides demisionēt,bet ne velna.Tas viņai bija Hūtes un “A”uzdevums.Viņa ir Kremļa kurmis LV politikā!Pretīga koloborante,pat ja ne kas vairāk.,vai ne L.A.?

 14. Paldies Sudrabas kundzei par darbu un izturību. Es skatījos šīs Saeimas sēdes tiešraidi un teikšu godīgi vairumam deputātu neinteresēja oligarhu tiešais nodarījums valsts, tas ir tautas īpašumu pārdale – piesavināšanās, shēmošanas plāni, lētāk iegūt tautas īpašumus sev, savām ārzonu firmām iesaistot radus draugus. Viss akcents tika likts uz Sudrabas kundzes nomelnošanu, pazemošanu, apvainošanu, ka viņa atļāvusies pildīt likumīgi ievēlēto amatu, būt par oligarhu izmeklēšanas komisijas priekšsēdi. Un nacionālās apvienības puišeļi uzsauca vēl vienu balsojumu par Sudrabas kundzes atstādināšanu no priekšsēdes amata. Bet pēc Saeimas sēdes pārtraukuma nacionālās apvienības puišeļiem parādījās tādi uzblīduši portfeļi, ko viņi cieši turēja pie sevis piespieduši un arī Kaimiņš ar portfelīti ( parasti viņam rokās tikai kamera). Kad Saeimas sēde beidzās Kaimiņš apkampies ar nacionālās apvienības puišeļiem portfelīšus vicinādami ņirgdami izsoļoja no lepnās Saeimas sēžu zālēs. Cik tas viss izskatījās pretīgi.
  Par oligarhiem mūsu valstī kļūst apķērīgi zēni, kuri zina drēbi, ir pabijuši valsts augstākajos amatos un izmanto Saeimas deputātu vairākuma zemo izglītības līmeni, nesapratni par valsts pārvaldi un tās resursiem , par valsts uzņēmumu pārvaldi un to valdēm un padomēm un naudas līdzekļiem, kas aiziet garām valsts kasei. Kā Šķēle teica, jo lielāki kretīni, jo labāk viņus vadīt. Viņi paklausīgi izpildīs visas oligarhu velmes, sakārtojot likumus, lai notiktu likumīga valsts nozagšana.

 15. Džentelmeņi komentu pārsūtījāt DP vai Maizītim? Ceru,ka iedrukāsiet kā citos failos krievu rupekli.

 16. Bija pretīgi skatīties šodien to “superīgo”Saeimas sēdi ,kas man atgādināja Solncevas un Pārdaugavas bandu razborkas.Tas nav !!! cienīgs saukties par NEATKARĪGAS valsts SAEIMU !!!Sudraba un pārejie deputāti kas par viņu balsoja dara un DARĪS VISU lai radītu siltumnīcas apstākļus valsts izzadzējiem.Ašarādens pievienokas ,jo kā viņš locījās šodien par tiem OIK !!Tas ir legāls valsts un tautas apzagšanas projekts.Piesviež medicīnai 200 milj.nu un ?Māsai magnētiskā pēc 1/2 gada!Toties Čakšas ielikteņiem atga – 8 tūkstoši kā bankas prezidentam.Jūs domājat,ka viņš sakārtos Austr.sl-cu kam miljoni parādos?Lika pagaidīt!No SC pirms vēlēšanām feiki jau gāžas vezumiem!Kaut vai ĀQdamsona meli šodienas Saeimas sēdē utt.Armagedons šogad gaida Latviju.Mitrofans jau pirmā lakstīgala.KO DARĪT LV politiķim / ja viņš ir lojāls!!/ Krievijas varas gaiteņos?
  Pēc šodienas Saeimas sēdes nu pavisam atklāti VISI kas uzstājās un balsoja par Sudrabu sevi pilnībā atklāja kā Rīdzenes bandas stiprus balstītājus.Ir jācer ,ka kaut kas valstī mainīsies tikai ar 14.Saeimu,kad aizvāksies okupanti un PSRS ibrīdi.Suņa gads būs izšķirošs!ZZS IR SC latviskais variants!!Vēl var cerības nezaudēt,ja Hūte tupēs!!Vai ne L.A.?

  • pamela, blonda esi vai balinies?
   Sudraba savu darbu izdarīja- konstatēja oligarhu kontroli pār Latviju , tās Parlamentu un tieslietu o9rgāniem līdz ŠAI dienai.. Viņai, ko, automātu rokās? 20 gadus SAB, KNAB un VP vēroja un piesedza astoņkāja veidošanos un tagad stulbeņu varza prasa no valsts kontroliera, lai šī sieviete tiktu galā ar mafiju vienatnē?? Jūs tiešām nedzirdat un nesaprotat??

   • Soho,
    pati balinies?
    Pamelas komentārā nav runa tikai par sudrabu, bet VISU Saeimu kopumā!

   • Pilnīgs Sahāras tuksnesis jums galvā.Tikai oligarhu nopirktie balsoja par Sudrabu komisijā,pārejie bija PRET viņas uzdarbošanos.VISI,izņemot jūs saprot,ka Sudraba pati “A “trīs balstīta ielīda par priekŠnieci komisijā,PAT bez pielaides.Vakar Saeimā neredzējāt to bardaku,ka pat pirms slēdziena nolasīšanas sacēlās vētra par atstādināšanu.Viņa jau ne atmaskoja zagļus,bet tos aIZSTĀVĒJA!!Ko jūs murgojat?Neko nevar paveikt,jo kā VISI labi zina,ka tiesībsargājošās iestādes ,pati Sudraba un Co ir zem Pundura tupeles.Visi zina kurš valstī pasūta muziku,plikpauri iz astoņkāja faniem.Sudraba neko nedarīja kā valsts kontroliere,tusējās pie Kargina “Pareksā”,šiverēja Maskavā utt.Viņa ir kauls no Rīdzenes bandas kaula “profesor”>

  • To : Pamela ( 25.01.2018. 22:59)
   Varbut parspileti politkorekti ,bet atbilst faktiem.Paldies !

 17. Vēl neviena komisija nav paveikusi neko derīgu un sakarīgi. Jāpieņem beidzot realitāte, ka tā ir tikai plika vāvuļošana bez atbildības, bez juridiskām sekām. Bet naudu jau gribas katram deputātam, tāpēc jau laužas uz šīm komisijām.

 18. Ja pareizi sapratu, valsts nozagta ar visu Saeimu. Nepārsteidz arī NA. Kā parasti NA ir ZZS un Saskaņas kautrīgais līdzjutējs. Vispār, politika laba lieta, bet nauda -labāka.

 19. =Taču, kā vēlāk izrādījās, daži nacionāļi sīvajā balsojumā Sudrabu pasargājuši no amata zaudēšanas, pēkšņi “pazūdot” no sēdei reģistrēto deputātu skaita. Proti, deputāti Imants Parādnieks, Kārlis Krēsliņš un Aleksandrs Kiršteins izņēma savas reģistrācijas kartītes, ļaujot balsojuma rezultātam noslēgties par labu Sudrabas palikšanai amatā.=
  un tad vel brīnās par vēlētāju ”uzticību”, ja pasiem varbūt kaut kas ”atlec” kādā situācijā…

 20. bandiitu klikje?

Draugiem Facebook Twitter Google+