×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
6. oktobris, 2016
Drukāt

Izrādi par Rozentālu rādīs Nacionālajā mākslas muzejā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Četras reizes oktobrī – 10., 11., 24., 25. oktobrī plkst. 19 Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā Jaņa Rozentāla jubilejas izstādes telpās notiks pēdējās izrādes “No Rozentāla”, LA.lv pastāstīja rīkotāji.

Izrāde tapusi izrāžu ciklā par Latvijas māksliniekiem, tajā piedalās Valmieras teātra aktrise Rūta Dišlere un aktieris un režisors Jānis Znotiņš. Scenogrāfiju un kostīmus veidojusi Liene Pavlovska, bet dramaturģiskā materiāla autors Ivo Briedis.

Režisore Paula Pļavniece par izrādi saka: “Izrāde veidota, lasot mākslinieka saraksti ar laikabiedriem un domājot par vēstulēs paustajiem jautājumiem. Vai ir piepildījies Jaņa Rozentāla sapnis par Latviju? Kādi bija latvieši Jaņa Rozentāla gadsimtu mijā uzņemtajās fotogrāfijās? Izrāde ir… neparasta lekcija, ko vada pats mākslinieks un viņa dzīvesbiedre Elija Forsele, skanēs šā pāra iemīļotās dziesmas un būs iespēja fotografēties ar skatītājiem.”

Janis Rozentāls: “Kad es par maz kur eju, kā viesībās, ballēs, teātrī un citās vietās, tad priekš sevis, zinādams, aizbildinos ar to, ka man nav melno svārku vai naudas un laika, bet tas ir diezgan mazs iemesls un lielākais kavēklis ir kūtrība. Kustēties vajag, jo es redzu, kādus nelāgus augļus tāda istabā tupēšana izaudzina – pedantus, iedomīgus, vienpusīgus un netaisnus skābputras. Kamēr turpretim kustoties, dabū jaunus iespaidus, idejas un pamudinājumus, un, kas priekš jauna mākslinieka svarīgākais – darbus, protekcijas un iepazīšanas.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+