×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
16. novembris, 2012
Drukāt

Izraēla veikusi desmitiem uzlidojumu Gazas joslā

Foto - AFPFoto - AFP

Izraēlas aviācija piektdienas rītā veikusi ievērojamu skaitu uzlidojumu Gazas joslā, tostarp vairākas reizes bombardēta Gazas pilsēta, ziņo aģentūras AFP reportieri un avoti vadošajā islāmistu kustībā “Hamas”.

 

“Pagājušajā naktī līdz šim veikti 130 uzlidojumi,” paziņoja “Hamas” Iekšlietu ministrijas pārstāvis Islāms Šahvans, piebilstot, ka piektdienas rītā Gazas joslā bijuši “desmitiem uzlidojumu”. Arī AFP korespondenti Gazas pilsētā ziņo par daudziem Izraēlas aviācijas triecieniem. Šahvans sacīja, ka uzlidojumos Gazas pilsētā iznīcināta Iekšlietu ministrijai piederoša ēka, kas izmantota administratīviem mērķiem, tādiem kā pasu atjaunošana. Aculiecinieki ziņo, ka bombardētas arī treniņu vietas, kuras izmanto dažādi palestīniešu kaujinieku grupējumi.

“Hamas” ārkārtas dienestu pārstāvis Adhams Abu Selmija sacīja, ka pavisam Izraēlas triecienos nogalināti 19 palestīnieši, kuru vidū ir vairāki bērni, un vēl 235 cilvēki ievainoti. Izraēlas armija paziņoja, ka tā veikusi 466 uzlidojumus kopš trešdienas pēcpusdienas, kad uzlidojumā tika nogalināts “Hamas” militārā spārna Izeddina al Kasama brigādes komandieris Ahmeds al Džabari. Armija apstiprināja, ka “triecieni turpinās”, un naktī uz Izraēlu no Gazas joslas izšautas 11 raķetes Pavisam kopš trešdienas pēcpusdienas no Gazas joslas uz Izraēlu palestīniešu kaujinieki izšāvuši 280 raķetes, nogalinot trīs cilvēkus un ievainojot 19.

Izraēlas pretraķešu aizsardzības sistēma “Dzelzs kupols” pārtvērusi 131 no izšautajām raķetēm. Viena no palestīniešu izšautajām raķetēm nogāzusies jūrā uz dienvidiem no Telavivas, kas bija pirmā reize kopš 1991. gada Persijas līča kara, kad pilsēta pakļauta raķešu apšaudei. Toreiz uz pilsētu vairākas raķetes “Scud’ izšāva Irāka. Radikālā grupējuma “Islāma džihāds” militārais spārns pavēstīja, ka uz Telavivu izšauta Irānā ražota raķete “Fajr 5”, kuras darbības rādiuss sasniedz 75 kilometrus.

Telaviva atrodas 60 kilometrus uz ziemeļiem no Gazas joslas un tā ir tālākais mērķis, kādu jebkad sasnieguši palestīniešu kaujinieki no Gazas joslas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+