×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.4°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
7. aprīlis, 2016
Drukāt

Izsludināta otrā Liepājas mākslas foruma programma

LMF_LOGO

Šī gada augustā Lielajā dzintarā notiks otrais Liepājas mākslas forums, kas iezīmēs starpkultūru sinerģiju – tēlniecības un laikmetīgās mākslas izstādes, operas, blūza un džeza mūzikas žanrus, teātra performances, kā arī kino un klaviermūzikas vakarus, LA.lv uzzināja koncertzālē.

Liepājas mākslas forums tiks atklāts 5. augustā ar laikmetīgās mākslas izstādi, kā arī ar koncertizrādi “Gadalaiki”, kas balstīta uz šī gada jubilāra Pētera Vaska populāro klavierdarbu ciklu, bet 6. augustā – ar Andreja Osokina un Katrīnas Gupalo kopdarbu, koncertprogrammas “100 gadi ar Piafu” turpinājumu ar zīmīgu piebildi “versija”.

Tās pašas dienas vakarā kino mīļotāji tiks aicināti uz kino vakaru Lielajā zālē, kurā, turpinot pianisma tēmu, tiks rādīta Oskaru ieguvusī filma “Mirdzums” (“Shine”, 1996). Filmas scenārijs balstīts uz patiesu stāstu par austrāliešu pianista Deivida Helfgota (David Helfgott) likteni un cīņu pretim panākumiem.

Liepājas mākslas forums turpināsies 10. augustā ar Latvijas Jaunā teātra institūta izrādi-sarunu “Mii Mii paaudze” (režisors Elmārs Seņkovs). Mūsdienu pusaudžus teorētiķi sauc par “Es Es Es Paaudzi” (Me Me Me Generation), kas iezīmē arī izrādes nosaukumu.

Foruma otrajā nedēļas nogalē mākslas baudītājus priecēs tā centrālais notikums – vērienīgs opermūzikas koncerts “Porgijs un Besa” ar Džordža Geršvina mūziku.

Saskaņā ar Dž.Geršvina vēlmi, četras galvenās lomas jādzied melnādainiem solistiem, kuri īpaši šim iestudējumam mēros ceļu no ASV, savukārt pārējās lomās redzēsim un dzirdēsim Latvijas dziedātājus – Jolantu Strikaiti, liepājnieci Margaritu Vilsoni, atraktīvo Mihailu Čuļpajevu, Ilonu Bageli un citus. Uzvedumā piedalīsies koris “Kamēr…” Jāņa Liepiņa vadībā un Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris Andra Pogas vadībā. Koncertiestudējuma režisors – Viesturs Kairišs.

Savukārt 12. augustā apmeklētājus burtiskā nozīmē apspīdēs Ērika Ešenvalda multimediālā simfonija “Ziemeļu gaisma”, kas būs divu nozīmīgu projektu – Liepājas mākslas foruma un Liepājas Simfoniskā orķestra organizētā festivāla “Liepājas vasara” – kopīgs notikums.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+