×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
12. jūnijs, 2014
Drukāt

Izsmeltās kvotas dēļ aptur reņģu zveju Rīgas jūras līča piekrastē

LETALETA

Šā gada reņģu nozvejas kvota Rīgas jūras līča piekrastē ir pilnībā izmantota, tāpēc pieņemts lēmums par šīs zivju sugas tālākas zvejas apturēšanu Rīgas jūras līča piekrastē šajā gadā, informē Zemkopības ministrijā (ZM).

Rīgas jūras līča piekrastes ūdeņos līdz 31. maijam nozvejotas 3083 tonnas reņģu, lai gan saskaņā ar noteikto kvotu zvejniekiem līča piekrastes ūdeņos šogad atļauts nozvejot 2937 tonnas reņģu.

Lēmums par reņģu zvejas apturēšanu stāsies spēkā pēc tā publicēšanas izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

ZM skaidro, ka saskaņā ar zvejnieku iesniegtajiem datiem šogad aprīlī un maijā bijusi ļoti laba reņģu zveja ar augstām nozvejām, līdz ar to noteiktais nozvejas apjoms reņģu zvejā Rīgas jūras līča piekrastes ūdeņos ir apgūts pilnā apmērā un īsākā laika posmā nekā citus gadus.

“Saskaņā ar Zvejniecības likumu ZM zvejas limitu pilnīgas apguves gadījumā ir atbildīga par zvejas apturēšanu, jo piekrastei paredzamā reņģu kvotas daļa ir noteikta ar likumu un tā ir jāievēro. Šajā situācijā reņģu zveja Rīgas līča piekrastē ir jāaptur, lai nodrošinātu zivju resursu ilgtspējīgu izmantošanu arī turpmākajos gados. ZM izprot, ka piekrastes zvejniekiem nav patīkama reņģu zvejas apturēšana, tomēr jāņem vērā, ka šogad reņģu nozveja piekrastē ir bijusi ļoti veiksmīga, kā rezultātā noteiktā nozvejas kvota ir pilnībā apgūta un nozvejas apjomi pārsnieguši iepriekšējo gadu nozveju,” skaidro ZM Zivsaimniecības departamenta direktors Normunds Riekstiņš.

Pieņemtais lēmums par reņģu zvejas apturēšanu attiecas tikai uz tiem zvejniekiem, kas zvejo Rīgas jūras līča piekrastē. Zveja Rīgas jūras līcī aiz piekrastes ūdeņiem var turpināties līdz attiecīgajam zvejniekam iedalītā nozvejas limita apguvei.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+