×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
1. oktobris, 2013
Drukāt

Izstāde „20 Francijas dizaina ikonas. Dialogs”

20FR_dizikonas_01102013

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs sadarbībā ar Francijas Institūtu Latvijā un Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļu piedāvā izstādi „20 Francijas dizaina ikonas. Dialogs”, kura no 11. oktobra līdz 24. novembrim būs apskatāma muzeja Lielajā zālē (Skārņu ielā 10/20, Rīgā).

„20 Francijas dizaina ikonas” iepazīstina ar spēcīgākajiem 20. un 21. gadsimtā franču dizaina skolas radītajiem objektiem, tiem, kas lauzuši ierastos kodus vai aizsteigušies priekšā laikam, ar nemainīgu vēlmi kalpot, savaldzināt un pārsteigt.
Izstāde aicina izpētīt visus pazīstamākos franču dizaina darbības laukus – sākot no Filipa Starka līdz Oram Ito (Ora-Ito), no Ronana Buruleka (Ronan Bouroullec) līdz Patrikam Žuēnam (Patrick Jouin). Francijas dizains ir kļuvis slavens ar tā spēju ieviest ko jaunu, radoši izmantot sava laika attīstītākās tehnoloģijas un inovatīvus materiālus, tādējādi raksturojot valsti, kurā inženierzinātnei, radošumam un mākslai ir būtiska nozīme. Kā piemērus var minēt Ervana un Ronana Buruleku unikālo, dažādām ģeometriskām kombinācijām atvērto moduļu sistēmu „Aļģes”, kas ir īsta revolūcija telpas sadalē, Patrika Žuēna stereolitogrāfijas tehnikā radīto krēslu – kā simbolu jaunajām tehnoloģijām un 21. gadsimta dizaina iespējām.
Izstādes kurators ir Sedriks Morisē (Cédric Morisset), Francijas Institūts, Parīze, Francija un līdzkuratore – Elēna Konvēra (Hélène Convert), Francijas Institūts, Parīze, Francija

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+