×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
8. oktobris, 2015
Drukāt

“Rāmavas” izstāde ar jaunām iezīmēm

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Rāmavas rudens izstāde tradicionāli vēstī par ražas gada noslēgumu – lauki smaržo pēc aruma vai papuves, vākums klētīs, ceļā uz ceptuvi vai kuģo pie svešzemju pircējiem. Latvijas lauksaimnieks ir skatījis lielās Eiropas un pasaules izstādes, bet apmeklēt Rāmavu ir gluži vai goda lieta, savā ziņā veselīga ziņkāre – ko mūsējie parādīs?

Izstādē piedalās 230 firmas, zemnieku saimniecības un mājražotāji. Lauksaimniecības ekspozīcijai piebiedrojusies mežizstrāde, produkcijas ražošana, vides veidošana – šo daudzveidību rīkotāji uzskata par jauniem akcentiem.

SIA A.M.L. izstāžu kompleksa “Rāmava” izstāžu daļas vadītājs Uģis Traskovskis uzsver, ka līdztekus jau pazīstamajiem un lauksaimnieku iecienītajiem tehnikas un iekārtu lieltirgotājiem nozīmīga vieta tiek ierādīta Latvijas ražotājiem. Piemēram, SIA “VBC Grup” ražotos pļāvēja uzgali, rekultivācijas un akmens frēzes, ko pirmoreiz demonstrēja pavasara izstādē, tagad uzlabojusi – izstādes viesi varēs tos novērtēt. Īpašu ievērību pelna pirmā Latvijas bioloģiskās bērnu pārtikas ražotne SIA “Rūdolfs”, kuras pirmsākumi meklējami 2010. gadā – toreiz uzņēmuma idejas autore Egija Martinsone mitinājās divās mazās telpās, viņa rādīja pirmo dārzeņu burciņas un ļoti raizējās, kā pircēji, jaunās māmiņas, šo pārtiku pieņems. Tagad produktus eksportē, ir ierīkota sava rūpnīca. U. Traskovskis atzinīgi vērtē arī pašu uzņēmumus “Bewo Agro” un “Bioefekts”, it īpaši pēdējais spējis jau ilgus gadus noturēties spēcīgajā ārvalstu konkurencē. SIA “UOT” ražo meža stādīšanas arklus, kas ir labi pieprasīti, to kvalitāti apliecina ap 70 – 80% uzņēmuma eksporta.

Tomēr apmeklētāji arvien lūko pēc jauna, vēl Rāmavā neredzēta tehnikas vai iekārtu piedāvājuma. Pirmoreiz Rāmavā eksponēts Kanādas ražojuma traktors “Versatile”, ko piedāvā SIA “AgroTrac”. Kā zināms, iespējamo klientu visvairāk pārliecina tā pašu valsts lauksaimnieka atzinums, kam jau izdevies ar kādu no jaunajiem ārvalstu firmu agregātiem strādāt. Izrādās, traktors “Versatile 450” jau iestrādāts Gramzdas pagasta laukos, kurus apsaimnieko SIA “Artis JP”, liels uzņēmums ar 5000 ha zemes. Tā brigadieris Guntars Zemītis pavēstīja – traktora elektroniskā vadība ir vienkārša, tehniskais risinājums ļauj iztikt bez degvielas piedevas, turklāt tas esot viens no lētākajiem radniecīgas klases un jaudas traktoriem.

Rāmavas kompleksa valdes loceklis Gusts Lūsis savukārt vērš apmeklētāju uzmanību uz izglītības, zināšanu un prakses auglīgo sadarbību, ko izstādē piedāvā vairāk dalībnieku nekā iepriekš. Šāgada jaunums: sadarbība ar Ogres Valsts tehnikumu, kurš demonstrēs mežizstrādes tehniku, iekārtas, bet apmeklētājiem būs iespēja izmēģināt mežizstrādes simulatoru. Latvijas Lauksaimniecības universitātes ekspozīcija iepazīstinās ar tehnoloģiju pārneses iespējām, proti, kā pētniecības rezultātus izmantot sadarbībā ar ražotājiem. Tam paraugs jau ir SIA “Rūdolfs”, kas īstenojis projektus kopā ar Valsts augļkopības institūtu, Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociāciju. Sadarbībā ar Valsts izglītības attīstības aģentūru izstādes laikā notiks daļa no jauno profesionāļu konkursa lauksaimniecības tehnikas mehāniķiem.

Izstādi rīkojot, tika uzsvērts, cik svarīgi darīt zināmus jaunās paaudzes, it īpaši ražotāju, centienus. U. Traskovskis neslēpj gandarījumu, ka pēc ilgāka laika izstādē atkal piedalās Jauno zemnieku klubs (JZK) ar savu stendu. Tā valdes locekle, ārējo sakaru vadītāja Elīna Birka uzskata: tā kā zemnieku saimniecībās strādā arvien vairāk jauno zemnieku, klubs ir ieinteresēts sabiedrību iepazīstināt ar viņiem un vairot kluba biedru skaitu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+