Kultūra
Māksla

Izstāde, kas pēta maņas: Sensorijs Mākslas stacijā Dubulti0

Publicitātes foto

Sestdien, 22. septembrī, plkst. 15.30 sākas izstādes “Sensorijs: ķermeņa reakcijas palēnināšanas un jaunas maņu politikas laboratorija” Mākslas stacijā Dubulti apskates pēdējā nedēļa jeb FINISSAGE, informē kuratore Inga Šteimane.

Sestdien plkst. 15.30 būs vienreizēja iespēja izstaigāt izstādi asociētās kuratores Solvejas Helvi Ovesenas vadībā, savukārt plkst. 17 sāksies Tomoko Savāžas un Frančesko Kavaljēres koncerts “Zaļā mūzika”.

Izstāde ir Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles (RIBOCA) īpašais projekts, to veidojuši četri mākslinieki – Anne Dukhī Džordana, Marisa Benjamima, Sisela Tolāsa un Virons Erols Verts.

Izstāde piedāvā daudzveidīgu iedziļināšanos smaržā, garšā, dzirdē un taustē – maņās, kuras bieži atstātas novārtā par labu redzei – un rekomendē uztveres tempa samazināšanu un atkalsavienošanos ar ķermenisku pieredzi.

Tomoko Savāža vairāk nekā desmit gadus pētījusi ūdens skaņas un vizuālās īpašības dažādos agregātstāvokļos. Līdzīgus pētījumus, izmantojot elektroniku, viņa veikusi arī ar keramiku. Ar pirmatnēju materiālu un rotaļīgu žestu palīdzību Sovāža lūko atrast trauslo līdzsvaru starp nejaušību un disciplīnu, starp haosu un kārtību. Sovāža mācījusies Džeza un laikmetīgās mūzikas programmu The New School universitātē, Ņujorkā, kā arī ieguvusi bakalaura grādu Starptautiskajā kristīgajā universitātē Tokijā.

Frančesko Kavaljēre savos darbos atmodina klausītāju iekšējos stāvokļus, vedot tos iztēlotā ceļojumā, kurā piedalās visgaistošākās būtnes. Kavaljēre attīstījis unikālu stilu, izmantojot savu balsi un neiedomājami bagātīgu arhīvu ar pašveidotiem skaņu efektiem kā primārajiem skaņas avotiem.

Izstāde “Sensorijs: ķermeņa reakcijas palēnināšanas un jaunas maņu politikas laboratorija” apskatāma katru dienu no pulksten 11 līdz 20, līdz 30.septembrim.

LA.lv