×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
10. decembris, 2013
Drukāt

izstāde “Krūzes 2013” Rīgas Porcelāna muzejā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 10. līdz 15. decembrim Rīgas Porcelāna muzejā apskatāma Ženijas Loginovas un Anatolija Borodkina porcelāna krūžu kolekcijas  izstāde “Krūzes 2013”, kas tapusi sadarbībā ar Čehu porcelāna rūpnīcu. Šī izstāde atklāj vīrišķās un sievišķās tēmas porcelānā. Anatoliju ir iespaidojusi arhitektūra un priekšmetu arhitektoniskā uzbūve. Ženijas krūzītes ir izteikti sievišķīgas.
Mākslinieku ģimene Ženija Loginova un Anatolijs Borodkins ir daudzu starptautisko projektu dalībnieki. Šoreiz tas ir 12.Starptautiskais Porcelāna Dizaina simpozijs, kuru kopš 1995.gada regulāri organizē Česky Porcelan Dubi – Porcelanova Manufaktura Royal Dux Bohemia jau. Latvijā vairs nav nevienas strādājošas porcelāna rūpnīcas, tāpēc ir interesanti sadarboties ar konkrētu ražotāju un pavērot kā “izdzīvo” porcelāna ražošana mūsdienās.
Starptautiskais Porcelāna Dizaina simpozijs notiek  katru otro gadu. Katram autoram ir dots uzdevums izveidot divus krūžu formu modeļus. Rūpnieciski izveidotās krūžu formas pēc autora skicēm ir tikai divu veidu, bet ar dekorēšanas paņēmieniem, dažāda veida osām utml. mākslinieks var panākt katra eksemplāra dizaina neatkārtojamību. 2013.gada 12.Starptautiskajā Porcelāna Dizaina simpozijā piedalījās 20 dalībnieki no 7 valstīm: Čehijas, Francijas, Lietuvas, Slovēnijas, Vācijas, Japānas un Latvijas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+