×
Mobilā versija
+10.2°C
Līksma, Bārbala
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
15. maijs, 2013
Drukāt

Izstāde “Tulkojot atsauces I” par padomju laika nospiedumiem šodien

Foto - publicititātesFoto - publicititātes

No 24. maija Laikmetīgās mākslas centra (LMC) Ofisa galerijā skatāma pirmā izstāde no starptautisko izstāžu sērijas “Tulkojot atsauces I”.

Izstādē piedalās tādi mākslinieki kā Arnis Balčus un Aija Bley no Latvijas, Žilvins Landzberģis no Lietuvas, Henriks Dunkers no Somijas, Slavs&Tatars no ASV, Marijans Crtaličs no Horvātijas un citi.
Projekts “Tulkojot atsauces” tiecas notvert un analizēt šodienā joprojām klātesošus padomju laika nospiedumus jeb atsauces postsociālisma teritorijā – mākslā, publiskajā telpā, arhitektūrā, sabiedrībā, kolektīvās un personiskās atmiņas laukā. Līdzīgi kā zemsvītras piezīmes grāmatā, šai izstādē, simpozijā, diskusijās un performatīvos notikumos tulkotās atsauces – dažādas norises, artefakti, citāti, dzīves stila detaļas, mitoloģijas vai nostalģija par padomju laiku – kaleidoskopiski, taču mērķtiecīgi paskaidro un papildina pamatstāstu, mūsu neseno pagātni.
Savukārt simpozijā “Tulkojot atsauces”, kas Laikmetīgās mākslas centrā norisināsies no 23. līdz 24. maijam, jaunākās paaudzes pētnieki un mākslinieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Gruzijas, Ukrainas, Polijas un Horvātijas iepazīstinās ar postsociālisma reģionā raksturīgām vai spilgtām nesenās pagātnes zīmēm šodienā, kā arī diskutēs par dažādām pieejām, kā pētīt, interpretēt un tulkot šo pieredzi.
Paralēli izstādei “Tulkojot atsauces” Laikmetīgās mākslas centrs 24. maijā aicina arī uz „Galda kultūras radošo darbnīcu”, ko vadīs māksliniece Kate Krolle un kuratore Maija Miķelsone. Darbnīca norisināsies kafejnīcā “Vefietis 2”, Skolas ielā 38. Toties 25.maijā norisināsies “Ekspedīcija. Vecmīlgrāvis” – mikronotikumu virkne Vecmīlgrāvja kafejnīcās, tenisa kortos, tirgus laukumā un citās Vecmīlgrāvja ģeogrāfijai zīmīgās vietās. Savukārt 6. jūnijā LMC aicina piedalīties diskusijā “Mākslas superlokalitāte Latvijā: vietas savdabības”, ko vadīs filozofs Kārlis Vērpe.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+