Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 23. maijs, 2017
31. augusts, 2016
Drukāt

Vai uz 1. septembri celsiet ziedu cenas?

Foto - Edijs Pālens/LETAFoto - Edijs Pālens/LETA

Tuvojoties jaunā mācību gada sākumam, portāls LA.lv saviem lasītājiem piedāvā rakstu sēriju par gatavošanos skolas gaitām .

Inta Gleizda, ziedu pārdevēja Centrāltirgū: “Mēs nevaram atļauties palielināt cenu, jo importa puķēm piegādātāji cenu uzskrūvē tā, ka, ja vēl mēs – tirgotāji – pieliksim, neviens tik dārgus ziedus nepirks. Piemēram, krizantēmām piegādātājs jau trīs dienas pirms 1. septembra pacēlis cenu. Vietējās rudens puķes – dālijas un asteres – ir no mana dārza, tās pārdodu par minimālo summu, ka tik dabū iztirgot, jo siltais un mitrais laiks ziediem par labu nenāk, tie ilgi neglabājas. Apgrozība kopš pārejas uz eiro kļuvusi krietni knapāka. Puķes pirmajā skolas dienā aizvien ir neatņemama sastāvdaļa, bet apjoma ziņā pērk mazāk. Agrāko piecu gladiolu vietā tagad nopērk trīs vai pat vienu. Izvēle lielākoties klasiska starp asterēm, dālijām un gladiolām. Atsevišķos gadījumos dod priekšroku rozēm, lizantēm, alstromērijām vai krizantēmām. Pieprasīti ir nelieli rudens ziedu pušķīši.”

Ināra Trūpa, ziedu tirgotāja Saktas puķu tirgū: “Deficīta precēm, piemēram, puķu zirnīšiem, cena šobrīd ir par eiro augstāka nekā visu vasaru, jo tie ir pēdējie, taču rudens puķēm cenu necelsim. Nevaram atļauties spēlēties ar cenām, jo šeit ir pārmēru liela konkurence, turklāt pēdējos gados cilvēki puķes vispār pērk mazāk. Kādreiz pirka piecas, bet tagad pārgājuši uz trim vai vienu puķi. Studenti ziedus vairs nepērk vispār. Aptuveni pirms pieciem gadiem cilvēkiem patika neparastāki ziedi. Tagad šī mode aizgājusi, un atkal skolotājiem nes klasiskās rudens puķes par iespējami zemāku cenu. Tāpēc veidojam krāšņus pušķus par cenu līdz pieciem eiro. Dārgi, ekskluzīvi ziedi nav 1. septembrim. Lai gan šajās dienās tirdzniecība ir labāka nekā ikdienā, tā nenes mums milzīgu peļņu, jo jāpārdod daudz un samērā lēti. Gladiola aizvien vēl ir 1. septembra puķe numur viens.”

Ineta Plinče, tirgo puķes Centrāltirgū: “Cenu nemainām. Konkurence šeit ir tik milzīga, ka to nevaram atļauties. Labas un lielas gladiolas maksā 80 centus, un tāda cena paliks arī tuvākajās dienās. Vienu laiku, kad pie mums parādījās dažādi interesanti un eksotiski ziedi, tos mēdza pirkt arī uz pirmo skolas dienu, taču tagad visi atgriezušies pie klasikas, un skolotājiem dāvā gladiolas, asteres, dālijas. Lielie skolēni ir atturīgāki ziedu izvēlē, bet kādu ziediņu aiznes gan. Mazākie nes gan gladiolas, kas lielākas par pašiem, gan mazus krāšņus pušķīšus.”

Līvija Mence, pārdod pašaudzētus ziedus Saktas puķu tirgū: “Ziedus jau tā pērk aizvien mazāk. Paceļot cenu, var nākties nedēļu sēdēt ar vecām puķēm. Varbūt lielie tirgotāji vai uzpircēji to piekopj, bet, tā kā es ziedus pati audzēju, man galvenais, lai izaudzēto sanāk iztirgot. Es lielāku cenu nelikšu. Vecāko klašu skolēni ziedus skolotājiem nes retāk. Ja arī nes, tad izvēlas kaut ko simbolisku, pa kādam ziediņam. Pēdējos gadus ļoti populāras ir saulespuķes un viengalvainās dālijas uz lieliem, gariem kātiem. Pārsvarā pērk vietējās puķes, iecienīti ir rudens ziedu pušķi. Retāk izvēlas frēzijas, lizantes, pēdējos puķu zirnīšus.”

Inese Siliniece, tirgo ziedus Centrāltirgū: “Cenas uz 1. septembri paceļam pavisam minimāli, ne vairāk par 20 eirocentiem puķei un 0,50 – 1,00 eiro pušķiem. Bet tas arī praktisku apsvērumu dēļ. Reizēm 31. augustā pērk tā, ka nespēj vien pušķus taisīt – vitrīna tukša. Loģiski, ka tad cena nedaudz jāpaceļ. Pēdējā augusta dienā raujamies līdz vēlam vakaram. Tradīcija nest ziedus skolotājiem pirmajā skolas dienā aizvien ir aktuāla. Īpaši tam uzmanību pievērš tieši mazo klašu skolēni, kā arī bērnudārzu audzēkņi un viņu vecāki. Mazāk puķes skolotājiem nes pēdējā skolas dienā, bet septembrī šī tradīcija nav apsīkusi. Galvenokārt izvēlas vietējās rudens puķes. Esmu novērojusi, ka gladiolas vairāk izvēlas krievu tautības cilvēki, tās patīk arī maziem puikām. Vidusskolēni pēdējos gadus labprāt izvēlas arī saulespuķes. Bērnos ir vēlme pārsteigt savus skolotājus, un citi, pat izvēloties puķes, nonāk līdz asarām, raud un saka mammai – es šito skolotājai nenesīšu.”

Uzziņa

Ziedu cenas Rīgā 29. augustā

Centrāltirgū: gladiolas 0,4 – 0,8 eiro/gab.; asteres 0,1 – 0,2 eiro/gab.; dālijas 0,1 – 0,4 eiro/gab.; rudens ziedu pušķi par 1 – 4 eiro.

Saktas puķu tirgū: gladiolas 1 eiro/gab.; asteres 0,2 – 0,3 eiro/gab.; asteru un dāliju buntītes 2,5 eiro/gab.; rudens ziedu pušķi par 3 – 7 eiro.

Pievienot komentāru

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Nebēdziet, gļēvie un zemiskie radījumi!

Cīņa ar alkohola ražotājiem 

Saeimas deputāts Imants Parādnieks (Nacionālā apvienība) iesniedzis 20 parlamenta deputātu parakstītu lūgumu Valsts prezidentam Raimondam Vējonim neizsludināt Alkoholisko dzērienu aprites likuma grozījumus, kas paredz tikai no 2020. gada 1. septembra aizliegumu tirgot alu liela tilpuma plastmasas pudelēs. Vēstuli parakstījušie deputāti atgādina, ka iepriekš bija paredzēts, ka šiem grozījumiem būtu jāstājas spēkā jau no 2017. gada 1. septembra. “Šis jautājums Saeimas komisijās tika skatīts un vērtēts jau kopš 2015. gada. Alkohola ražošanas nozares pārstāvji par topošajām izmaiņām bija informēti, un šis laika periods ir bijis pietiekams, lai tām atbilstoši sagatavotos. Uzskatām, ka noteiktais spēkā stāšanās laiks – 2020. gada 1. septembris – ir noteikts, acīmredzami lobējot alkohola ražošanas nozares pārstāvju intereses un ignorējot kritisko situāciju Latvijā attiecībā uz sabiedrības veselību,” saka Parādnieks.

Vai jāaizliedz alkohola tirgošana plastmasas pudelēs?
Egils Līcītis: Rīdzinieki un lauku radiņi (2)Ja vēlētājiem ir dārga kailā "Vienotības" dzīvība, tad viņi nelaidīs garām pēdējo iespēju to glābt.
Par ko balsosiet pašvaldību vēlēšanās? (2)"Nebalsojot pagriežam Latvijai muguru"
Draugiem Facebook Twitter Google+