Sports
Hokejs

Ja spiediens nebūs, Rīgas “Dinamo” atrisinās situāciju. Lūsiņš analizē zaudējumu sēriju0


Edgars Lūsiņš “Prizma” vārtos.
Edgars Lūsiņš “Prizma” vārtos.
Foto: “Prizma pardaugava”

Pieci pārliecinoši un pelnīti zaudējumi pēc kārtas – KHL klubs Rīgas “Dinamo” pēc veiksmīgā sezonas sākuma sācis pamatīgi buksēt. Vārtsargs, treneris un TV hokeja eksperts Edgars Lūsiņš sarunā ar “LA” meklēja neveiksmju cēloņus un prognozēja čempionāta turpinājumu.

““Dinamo” sezonas sākums bija tik veiksmīgs vairāku apstākļu dēļ – pretiniekiem sagatavošanās posmā bija lielas slodzes maksimāli ilgi, jo lielākā daļa klubu apzinās savu budžetu, sastāvu un to, ka gribi vai negribi, bet būs jāspēlē play off.

Savukārt, Rīga, ņemot vērā pagājušās sezonas katastrofālo pirmo mēnesi, vairāk domāja par to, lai sāktu ar lielāku svaigumu,”

sacīja Edgars Lūsiņš. “Plāns nostrādāja, bet krievu komandas atkopjas no slodzēm, plus mums sāk traumēties svarīgi spēlētāji. Vēl viens mīnuss – “Dinamo” nav piecas līdzvērtīgas maiņas kā stiprākajām komandām. Ir skaidrs, kuri spēlētāji var iemest un kuri nevar. Ceturtās maiņas spēlētāju nevar ielikt pirmajā maiņā un gaidīt tādu efektu, kāds ir, piemēram, Maskavas “CSKA”.”

“Tieši pretēji – mēs labākos nevaram nosūtīt uz ceturto maiņu. Komanda uzbūvēta no minimāliem resursiem – divarpus maiņas, kas veido rezultātu un divarpus, kas to mēģina noturēt. Ja pirmajām divām maiņām neaiziet spēle, pārējām nav potenciāls, lai varētu izvilkt,” piebilda 33 gadus vecais vārtsargs.

Rīgas “Dinamo” pamatvārtsargi ir Kristers Gudļevskis un Timurs Biļalovs, bet pēdējā izbraukumā tika dota iespēja arī Maksimam Tretjakam. “Trīs vārtsargi ir spiediens gan uz treneriem, gan vārtsargiem – visi grib spēlēt, visiem tiek maksāta alga un tā ir jāatpelna,” norādīja Lūsiņš.

“Es savulaik “Dinamo” biju izteikts trešais vārtsargs un nevienam sirds nesāpēja, vai tieku laukumā vai nē, priekšā bija Mikaels Telkvists un Kriss Holts.

Tagad Tretjakam ir jādod spēlēt – vai tas ir mākslīgi radīts, vai situācija piespiež, es nezinu. Bet, piemēram, mani diez vai liktu vārtos brīdī, kad komanda ir uz zaudējumu takas. Tikai traumu gadījumā vai tad, ja ir daudz uzvaras un, tā teikt, pamēģināt pie labas dzīves.” 2010./11. gada sezonā Lūsiņš KHL Rīgas “Dinamo” sastāvā piedalījās četrās spēlēs.

Rīgas “Dinamo” ar 15 spēlēs iegūtiem 13 punktiem atrodas Rietumu konferences astotajā vietā.

“Labi, ka sākums iedeva ticību komandai un nekas jau arī nav beidzies. Tagad tikai sākas,” uzsvēra Edgars Lūsiņš. “Maskavas “Dinamo” ir vienīgais pārsteigums līgā – ar tādu sastāvu tik vāji rezultāti ir neloģiski neskatoties uz to, kas ir treneris. Bet komandas sakārtosies –

TOP seši rietumos nostiprināsies, pārējie sadalīs atlikušās divas vietas. Godīgi ticu, ka Rīga žonglēs starp septīto, astoto vietu.

Minskas “Dinamo” ir pilnīgi nabagi, Bratislavas “Slovan” kārtējo reizi nevar neko apspēlēt, arī Čerepovecas “Severstaļ” nerāda neko īpašu. Domāju, ka Rīga atradīs izeju no situācijas. Jautājums, kāds šobrīd ir spiediens uz komandu – ja nav, tad būs vieglāk, ja parādīsies, tad būs grūtāk.”

Saistītie raksti

“Mest ārā spēletājus un ņemt jaunus – tas nav variants, jāmēģina no esošajiem lego klucīšiem atkal salikt uzvaras formula. Neticu, ka treneru korpuss neko neizdomās, nav jau viņiem Baltkrievijas čempionāta līmeņa sastāvs, ar kuru vajadzētu kādu piemānīt. Jāskatās optimistiski, lai gan skaidrs, ka viegli nebūs un katrs zaudējums padara mūs vājākus, grūti atkopties no 0:4 un 0:5. Tā ir realitāte, bet visas problēmas ir atrisināmas. Rīga noteikti reāli pretendēs uz play off līdz pēdējām spēlēm,” rezumēja Edgars Lūsiņš.

Jāpiebilst, ka viņš pats šobrīd vairs aktīvi netrenējas, bet ir pieteikts “Prizmas” rindās Latvijas čempionātā ar norunu, ka atsāks gatavoties nopietnā režīmā vien tad, ja situācija to prasīs.

LA.lv