×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
6. marts, 2018
Drukāt

Jānis Purviņš: Svarīgs pašu dejotāju viedoklis par iespējamo papildu koncertu (16)

Foto: LETAFoto: LETA

Horeogrāfi, deju lieluzveduma "Māras zeme" koncepcijas autori Jānis Purviņš un Jānis Ērglis.

Jautājumā par Dziesmu un deju svētku lieluzveduma “Māras zeme” iespējamo papildu koncertu ir svarīgs pašu dejotāju viedoklis, aģentūrai LETA atzina Liepājas deju apriņķa kolektīvu virsvadītājs Jānis Purviņš.

“Šajā situācijā ir svarīgs pašu dejotāju viedoklis. Komentāri sociālajos tīklos parāda, ka tāda ir arī pašu dejotāju vēlme un viņi būtu gatavi papildkoncertam,” sacīja Purviņš.

Vienlaikus viņš atzina, ka, analizējot no slodzes viedokļa, jautājums ir komplicēts. “Iepriekšējos svētkos bija divi deju koncerti vienā dienā, divas dienas pēc kārtas, un slodze bija liela,” viņš atzina. Tā kā svētku nedēļas laiks ir ierobežots, vienīgā iespēja arī šajā gadījumā būtu organizēt divus koncertus vienā dienā – dienas pirmajā pusē un vakarā. Šajos svētkos notiks arī deju koncerts arēnā “Rīga”, kur gan nepiedalīsies visi deju kolektīvi, bet katrā gadījumā svētku grafiks ir saspringts. Purviņš atzina, ka viņš personīgi nebūtu apbēdināts par papildkoncertu, un pieļāva, ka līdzīgi domā daudzi svētku dalībnieki. “Dejošanas un kopā būšanas prieks un tas, ka dejotāji piecus gadus ir gatavojušies šim notikumam, tomēr ņem virsroku,” rezumēja Purviņš.

Kā ziņots, Dziesmu un deju svētku rīkotāji mēneša laikā plāno izskatīt iespēju svētku programmā iekļaut deju lieluzveduma “Māras zeme” papildu koncertu, aģentūrai LETA sacīja svētku sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Vasiļjeva.

Viņa skaidroja, ka papildkoncerta rīkošana tiks apspriesta Dziesmu un deju svētku mākslinieciskajā padomē 15.martā, savukārt 23.martā iniciatīvu izskatīs arī svētku Rīcības komiteja. Vasiļjeva norādīja, ka ideja par “Māras zemes” papildkoncertu svētku rīkotājiem radusies, izvērtējot iedzīvotāju, tostarp arī pašu potenciālo svētku dalībnieku ierakstus sociālajos tīklos.

Pašlaik deju lieluzveduma “Māras zeme” norises laiki ir tādi paši, kā izsludināts iepriekš – ģenerālmēģinājums Daugavas stadionā notiks 5.jūlijā plkst.22, bet koncerti – 6.jūlijā un 7.jūlijā plkst.22.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. Spriežot pēc soc/tīklu ierakstiem, vienīgie protestētāji ir tie daži A gr kolektīvi, kuri dejo arī Mežaparkā, tāpēc jūtas nodzīti. Risinājums vienkāršs – Mežaparkā lai skan tikai dziesmas. Un ļaujiet dejotājiem būt savā vietā – stadionā. Pārējiem simtiem kolektīviem taisni otrādi – pamaza slodze, ar prieku dejotu vairāk.

 2. Deju bērnu mamma Atbildēt

  Es uzskatu, ka bērniem slodze jau tā liela. Nevajag bērnus pārslogot.

 3. PILNĪGI PIEKRĪTU – Ila: Jāaptaujā VISI deju kolektīvi, nevis jāvadās no dažiem komentāriem soc.tīklos!!! Starp citu, tur ir arī pilnīgi pretējs viedoklis. Arī dejotāji ir pelnījuši brīvo laiku, lai pabaudītu svētkus, nevis visu nedēļu tikai dejot. Pagājušajos svētkos bija par daudz koncertu, jo 2 koncerti dienā nav normāli.”

 4. Māras zemes dejotājs Atbildēt

  Par papildus koncertu var runāt tikai tādā gadījumā, ja biļetes ļauj nopirkt pašiem dejotājiem. Kaut pa vienai biļetei katram un es dejošu kaut divus papildus koncertus.

 5. Biļetes ir nozagtas Atbildēt

  Internetā biļetes ir nozagtas. Kas zina, cik daudz no zagtajām tiks pārdotas par prasīto astronomisko cenu. Rezultātā Daugavas Stadions var palikt pustukšs. Vai naudaskāru blēžu dēļ dalībniekiem jāvergo vēl vienā papildkoncertā?

 6. Japp, Edīt, laba doma!

 7. Manējie man uzdejos

 8. Vispirms uzziniet VISU dejotāju viedokli! Soc.tīklos citi dejotāji nebūt neatbalsta ideju par 2 koncertiem dienā. Tas nav normāli! Jau iepriekšējos svētkos to izjutām.

 9. Jāaptaujā VISI deju kolektīvi, nevis jāvadās no dažiem komentāriem soc.tīklos!!! Starp citu , tur ir arī pilnīgi pretējs viedoklis. Arī dejotāji ir pelnījuši brīvo laiku, lai pabaudītu svētkus, nevis visu nedēļu tikai dejot. Pagājušajos svētkos bija par daudz koncertu, jo 2 koncerti dienā nav normāli. 🤔

 10. Runājot par dziesmu un deju svētku redzēšanai,gribu ieteikt uzlikt centrālajos parkos lielos ekrānus,lai tādā veidā var noskatīties svētku koncertus.

 11. Viss jau labi.bet tāpat nepietiks visiem….

 12. Ar deju esmu saistīta visu savu mūžu.Diemžēl iepriekšējos svētkos nostāvēju rindā 9 stundas,bet biļetes nedabūju.Manuprāt,visvairāk svētku koncertu pienākas redzēt pašu dejotāju vistuvākajiem cilvēkiem – bērniem,vecākiem,auklītēm,vecvecākiem.Viņi ir tie,kuri dod iespēju un spēku mums dejot un veidot šos svētkus.

 13. Un šis koncerts varētu Tikt nodejots dejotāju ğimenēm un pārējās biļetes, kas paliks pāri laist tirdzniecībā interesentiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+