×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
16. novembris, 2012
Drukāt

Japānā strauji pieaug noziedzības līmenis sirmgalvju vidū

Foto - AFPFoto - AFP

Japānā strauji pieaudzis noziedzības līmenis sirmgalvju vidū, un jaunākie dati liecina, ka pensionāri pastrādā teju 50 reižu vairāk noziegumu nekā pirms 20 gadiem, paziņojusi Japānas Tieslietu ministrija.

 

Policijas reģistrēto 65 gadus vecu un vecāku noziedznieku skaits pērn, salīdzinot ar gadu iepriekš, palielinājās par 475, sasniedzot 48 637 likumpārkāpējus. Visbiežāk pensionāri Japānā apzog veikalus vai veic zādzības, taču pieaug arī vardarbīgu noziegumu skaits. Gados veco ļaužu pastrādāto vardarbīgo noziegumu skaits pieaudzis būtiski – salīdzinot ar 1992. gadu uzbrukumu skaits pieaudzis 49,5 reizes, bet nodarīto miesas bojājumu gadījumu skaits palielinājies 8,7 reizes. Aprīlī Japānas plašsaziņas līdzekļi vēstīja par kādu visnotaļ pārsteidzošu gadījumu, kad aizdomās par slepkavības mēģinājumu tika aizturēts kāds 97 gadus vecs vīrietis, kurš Japānas vidienē ar zobenu uzbrucis 84 gadus vecai kundzei.

Tomēr laikā, kad pieaug noziedzības līmenis sirmgalvju vidū, kopējais noziegumu skaits Japānā sarūk jau devīto gadu pēc kārtas. Pērn Japānā reģistrēti 2,14 miljoni noziegumu, kas ir par 5,8 procentiem mazāk nekā gadu iepriekš. Japānas sabiedrība strauji noveco. 65 gadu vecu un vecāku cilvēku skaits pagājušā gada 1. oktobrī sasniedza 29,75 miljonus. Šie sirmgalvji veido 23 procentus no aptuveni 128 miljonu lielā valsts iedzīvotāju skaita. Sirmgalvju īpatsvars Japānā ir viens no augstākajiem pasaulē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+