Pasaulē
Citur

Japānai tuvojas spēcīga viesuļvētra 0

foto: nhl.com

Japānai svētdien tuvojas viesuļvētra “Lan”, kas atnesusi sev līdzi spēcīgas lietusgāzes un apgrūtinājusi cilvēkiem ceļu uz vēlēšanu iecirkņiem dienā kad valstī notiek parlamenta vēlēšanās.

Japānas Meteoroloģijas aģentūra brīdinājusi par iespējamiem plūdiem, dubļu nogruvumiem un spēcīgām lietusgāzēm visā Japānas teritorijā, brīdinot, ka šī viesuļvētra ir “ļoti liela un ļoti spēcīga”.

Meteorologi prognozē, ka Japānas centrālo daļu, tostarp Tokiju, viesuļvētra sasniegs agri pirmdienas rītā.

Viesuļvētras laikā viļņu augstums var sasniegt 12 metrus un nokrišņu daudzums – līdz 600 milimetriem, brīdinājušo meteorologi.

Vētras dēļ atcelti vairāk nekā 380 avioreisi un Japānas rietumos ierobežota arī prāmju un vilcienu satiksme.

Plkst.5 pēc Latvijas laika viesuļvētra atradās uz dienvidiem no Japānas un virzījās uz priekšu ar ātrumu 40 kilometri stundā, vējam sasniedzot ātrumu 180 kilometrus stundā (50 metrus sekundē), bet brāzmām – 252 kilometrus stundā (70 metrus sekundē).

“Lai pasargātu cilvēku dzīvības, Abes kabinets apvienosies un darīs visu, ko spēs, lai sniegtu palīdzību,” paziņoja Japānas premjerministrs Sindzo Abe, paredzot arī karavīru iesaistīšanu glābšanas darbos, ja radīsies tāda vajadzība.

Analītiķi pieļauj, ka gadījumā, ja sliktie laikapstākļi mazinās vēlētāju aktivitāti, tas, visticamāk, nāks par labu Abem, kura atbalstītāji, spriežot pēc aptaujām, ir visapņēmīgākie vēlētāji.

Koči, Japānas rietumos, balsošana sākās 20 minūtes vēlāk, nekā paredzēts, jo dubļu nogruvums nobloķēja ceļu.

Japānas dienvidu salās, kas atradās vētras ceļā, vēlētāji jau sestdien izmantoja iespēju nobalsot iepriekš.

LA.lv