×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
21. oktobris, 2012
Drukāt

Japānas krasta apsardze no degoša kuģa izglābj 64 Ķīnas jūrniekus

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Japānas krasta apsardze svētdien izglābusi visus 64 Ķīnas jūrniekus, kas atradās uz degoša kravas kuģa.

Taivānas varasiestādes sestdienas vakarā informēja Japānas krasta apsardzi par ugunsgrēku uz 12 703 reģistra tonnas smagā kravas kuģa “Ming Yang”, un uz notikuma vietu apmēram 150 kilometrus uz dienvidaustrumiem no Okinavas tika nosūtīti patruļkuģi.

Sākotnēji Japānas krasta apsardzes kuģi uzņēma 21 Ķīnas jūrnieku, kas no degošā Sentvinsentā un Grenadīnās reģistrētā kuģa bija izkļuvuši glābšanas laivā.

No degošā kuģa tika izglābti arī pārējie 43 jūrnieki, no kuriem trīs guvuši nelielas traumas.

Japānas krasta apsardze informēja, ka “Ming Yang” galvenais inženieris bija ziņojis par sprādzienam līdzīgām skaņām, kas sestdienas vakarā konstatētas galvenajā dzinējā.

Pēdējos mēnešos  Japānas  un Ķīnas attiecības ir ievērojami pasliktinājušās strīda salu  Senkaku (Djaoju) dēļ.

Konfliktu saasināja Japānas valdības sēdē 10.septembrī panākta vienošanās, ka valdība iespējami drīz nopirks trīs lielākās Senkaku arhipelāga salas  no to privātīpašnieka.   Salas, kas oficiāli piederēs   Japānas Krasta apsardzei, tiek iegādātas, lai nodrošinātu “mierīgu un stabilu to uzturēšanu”.

Senkaku (Djaoju) arhipelāgā ir piecas salas un trīs rifi. Arhipelāgu, kas ir   Ķīnas, Taivānas un   Japānas  strīda teritorija, kontrolē   Japāna  kā Okinavas prefektūras daļu. Trīs tā lielākās   salas paredzēts nopirkt no japāņu uzņēmēja Kunioki Kuriharas, kurš mēdza tās iznomāt   Japānas  valdībai.

Šīs  strīda  salas  ir neapdzīvotas, bet bagātas ar dabas resursiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+