Ekonomika
Tehnoloģijas

Japāņu uzņēmēja tvīts pārspēj retvītošanas rekordu0


Jusaku Maezava
Jusaku Maezava
Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Japāņu uzņēmēja un miljardiera Jusaku Maezavas tvīts, kas ticis retvītots vairāk nekā 5 miljoni reižu, ir sasniedzis jaunu rekordu, vēsta BBC.

Līdzšinējais rekords piederēja Kartera Vilkersona 2017.gada tvītam.

Viņš ar lielu skaitu retvītu vēlējās panākt darījumu ar ātrās ēdināšanas uzņēmumu “Wendy’s” – gadu saņemt vistas nagetus par brīvu.

Uz K.Vilkersona jautājumu, cik reizes viņa tvītam jābūt retvītotam, lai to panāktu, uzņēmums atbildēja – 18 miljonus reižu.

Kopumā K.Vilkersons savāca vairāk nekā 3,5 miljonus retvītu un dabūja arī kārotos bezmaksas gardumus no “Wendy’s”.

Vēl pirms tam visvairāk retvītotais bija amerikāņu aktrises Ellenas Dedženeresas tvīts ar kinozvaigžņu pašbildi no 2014.gada “Oskaru” ceremonijas.

Japānis J.Maezava gan izmantojis citu pieeju – lai savāktu pēc iespējas vairāk retvītu savam ierakstam, viņš piedāvājis sava veida “veicināšanas balvas”, piesolot sadalīt gandrīz miljonu ASV dolāru 100 nejauši izvēlētiem cilvēkiem no tiem, kuri būs dalījušies ar viņa ierakstu tviterī.

Pats slavenais tvitera ieraksts bija paziņojums par to, ka J.Maezavas uzņēmuma – interneta apģērbu veikala “Zozotown” apgrozījums Ziemassvētku un Jaungada laikā sasniedzis 10 miljardu jenu atzīmi.

J.Maezava pirms kļūšanas par interneta tirdzniecības un modes pasaules miljardieri bija bundzinieks panku grupā.

Plašākai sabiedrībai pasaulē viņš kļuva zināms pērn, kad tika izvēlēts par pirmo privāto pasažieri Īlona Maska uzņēmuma “SpaceX” plānotajā lidojumā apkārt Mēnesim.

Pagaidām gan nav publiski paziņota cena par šādu lidojumu.

LA.lv