×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
28. decembris, 2013
Drukāt

Jaunā gada vēlējumi no vēstniekiem! (4)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Latvijā rezidējošie ārvalstu vēstnieki savos 2014. gada vēlējumos Latvijai zīmē aizraujošu ainu – atzīmējot iestāšanos eirozonā, vēlot sekmes ziemas olimpiskajās spēlēs un pieminot Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas statusu.

Ričards Degutis, 
Lietuvas vēstnieks Latvijā: “Pienāk laiks, kad sākam svinēt nevis grāmatās lasītās, bet jau mūsu pašu radītās vēstures jubilejas. Pagājušajā 2013. gadā atzīmējām Latvijas Tautas frontes un Lietuvas “Sajūdis” divdesmit piecus gadus, nākamajā 2014. gadā atcerēsimies neatkārtojamo vienotības simbolu – “Baltijas ceļu”. Šis laiks ir apliecinājis, ka daudzus mērķus varam sasniegt tikai tad, kad esam kopā. Tāpat kā komandu sportā – komanda uzvar tikai tad, kad finiša līniju ir šķērsojuši visi tās biedri. Novēlu Latvijas tautai veiksmīgu Jauno gadu!”

Henings Simons, 
Vācijas Federatīvās Republikas pagaidu pilnvarotais lietvedis Latvijā: “Cienījamie “Latvijas Avīzes” lasītāji! Vācijas Federatīvās Republikas vēstniecības Rīgā darbinieku vārdā vēlu jums veselīgu, laimīgu un panākumiem bagātu 2014. gadu! 2014. gads visiem Latvijas iedzīvotājiem nesīs daudzus jaunumus. Vispirms sirsnīgi apsveicu jūs ar eiro ieviešanu Latvijā 2014. gada 1. janvārī. Jūs visi, arī tie, kas līdz šim bijuši skeptiski, drīz varēsiet novērtēt kopīgās valūtas priekšrocības. Turklāt projekta “Rīga – Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014” laikā Rīgas, kā arī citu projektā iesaistīto pašvaldību iedzīvotājus un viesus gaida izciliem kultūras notikumiem bagāts gads. 2014. gadā būs arī daudzas atceres dienas – 100 gadi kopš Pirmā pasaules kara un 75 gadi kopš Otrā pasaules kara sākuma, 25 gadi kopš “Baltijas ceļa” un Berlīnes mūra krišanas. Vācijas Federatīvā Republika arī nākamajā gadā būs Latvijas patiess un uzticams draugs un partneris.”

Tošijuki Taga, 
Japānas imperatora Akihito vēstnieks Latvijā: “Aizvadītajā 2013. gadā Japānai un Latvijai bija auglīga sadarbība. Piemēram, Latvijas premjerministrs Valdis Dombrovskis apmeklēja Japānu, Japānas Biznesa federācija (Keidaneren) – Rīgu, Japānas lieluzņēmums “MITSUI” investēja SIA “Rīgas universālais terminālis” Rīgas brīvostā un divi Japānas kori piedalījās Dziesmu un deju svētkos. 2014. gadā Rīga būs Eiropas kultūras galvaspilsēta un svinēs arī 40 gadu jubileju sadraudzībai ar Kobes pilsētu Japānā. Es ticu, ka 2014. gads piesaistīs Latvijai arvien vairāk cilvēku no Japānas, padarot abas valstis vēl tuvākas.”

Pavols Šepeļāks, 
Čehijas vēstnieks Latvijā: “Pārkāpjot Jaunā gada slieksni, es vēlu Latvijai un tās tautai attīstīties un plaukt, palikt elastīgiem un bagātiem ar resursiem un vienmēr izbaudīt atbalstu no saviem draugiem – gan mājās, gan ārzemēs.”

Franks Arnauts, 
Beļģijas vēstnieks Latvijā: “Rīgas, 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētas, iedzīvotājiem novēlu, lai ikviena Briseles kāposta lapa pārvēršas smaidošas mūzas asarās un lai Latvijas iedzīvotājus katrs eiro vestu ceļā uz pārticību. Priecīgus Ziemassvētkus un vislabākie vēlējumi 2014. gadā!”

Stefans Viskonti, 
Francijas vēstnieks Latvijā: “Tradicionāli visur Latvijā tāpat kā Francijā līdz pat mūsu vismazākajām pilsētām un ciematiem svētku laiks ir skaista iespēja atkal satikt savus mīļos, lai dalītos priekā un pavadītu laiku sadraudzībā. Katra ģimene satiekas ap galdu, lai mielotos ar gardiem svētku ēdieniem – pīles aknu pastēti, pildītu tītaru, kūpinātu cūciņu ar zirņu pikām un latviešu Ziemassvētku pīrāgiem… Ar sparu un optimismu visi kopā sagaidīsim jauno 2014. gadu, kas Latvijai atnesīs daudz skaistu notikumu. Dārgie “Latvijas Avīzes” lasītāji, ļaujiet man Francijas tautas un savā vārdā novēlēt katram no jums priecīgus svētkus.”

Anatolijs Oļeiniks, 
Ukrainas vēstnieks Latvijā: “Cienījamie “Latvijas Avīzes” lasītāji un darbinieki, man ir liels gods sveikt jūs ar tuvojošos Jauno gadu Latvijā populārā izdevuma lapaspusēs. Mēs liekam lielas cerības uz nākamo 2014. gadu. Katrs no mums pirmajās minūtēs ievēlas, lai mūsu mīļie būtu dzīvi un veseli, lai Dievs sargātu mūs un palīdzētu piepildīt visas mūsu apņemšanās. Esmu pārliecināts, ka nākamais gads katrai Latvijas ģimenei atnesīs laimi un labklājību, bet Latvijai – veiksmi un uzplaukumu. Izmantojot iespēju, vēlos katram no jums novēlēt stipru veselību, mieru un panākumus.”

Aleksandrs Vešņakovs, Krievijas vēstnieks Latvijā: “Aizvadītajā gadā Krievijas un Latvijas divpusējās attiecības attīstījās, un mums ir labi priekšnosacījumi, lai saglabātu šo tendenci: 2014. gadā Rīga kļūs par Eiropas kultūras galvaspilsētu, bet maijā pēc Latvijas prezidenta Andra Bērziņa ielūguma plānota Latvijas iedzīvotāju ilgi gaidītā Maskavas un visas Krievijas patriarha Kirila vizīte Latvijā. Nākamais ir olimpiskais gads, kas, pēc senatnes tradīcijām, ir miera un saskaņas gads. Vēlu Latvijas olimpiešiem uzvaras un rekordus. Savukārt Latvijas līdzjutējus aicinu uz Sočiem, kur jūs gaida neaizmirstama izrāde. Vēlu Latvijas tautai jaunajā gadā iegūt pastāvīgu valdību, nostiprināties eirozonā un izvēlēties cienīgus cilvēkus gaidāmajās vēlēšanās. Katram Latvijas iedzīvotājam Jaunajā 2014. gadā vēlu mieru, labklājību un laimi.”

Mati Vārmans, 
Igaunijas vēstnieks Latvijā: “2013. gads Latvijā vienmēr saistīsies ar Zolitūdes katastrofu, kas līdztekus traģiskajām sekām rādīja arī Latvijas cilvēku solidaritāti un kaimiņvalstu gatavību sniegt palīdzību. Pagājušais gads Latvijai ekonomikas ziņā bija veiksmīgs. Šie panākumi ir joprojām nepieciešami, lai uzlabotu Latvijas cilvēku dzīvi un kavētu iedzīvotāju izbraukšanu no valsts. Cerams, Latvijas pievienošanās eirozonai uzlabos ekonomikas attīstīšanas iespējas. 2014. gads nesīs vairākas Latvijai un Igaunijai kopīgas atzīmējamās dienas. Apritēs 10 gadu kopš mūsu pievienošanās Eiropas Savienībai un NATO, 95 gadi kopš mūsu kopīgās uzvaras Cēsu kaujās un 200 gadu kopš mūsu kopējā skolotāja Jāņa Cimzes dzimšanas. Godātie “Latvijas Avīzes” lasītāji, vēlu jums panākumiem bagātu Jauno gadu!”

Gabors Dobokajs, 
Ungārijas vēstnieks Latvijā: “Mūsu pagātne ir līdzīga, mūsu nākotne ir kopīga. Pēdējos divdesmit gadus mums bija jāsaskaras ar tādiem pašiem izaicinājumiem. Mūsu divpusējām attiecībām ir raksturīga aizvien plašāka abpusēja interese, atbalsts un iespējas vienotas nostājas paušanai. Ar mūsu himnu ievadvārdiem: “Dievs, svētī ungārus!” un “Dievs, svētī Latviju!” novēlu mūsu abām tautām Eiropas tautu lielajā saimē ekonomikas izaugsmi, sabiedrības nostiprināšanos un mūsu interešu īstenošanu.”

Sāra Koulija, 
Apvienotās Karalistes vēstniece Latvijā: “Dārgie “Latvijas Avīzes” lasītāji! Jaunā gada tuvošanās bieži ir laiks, kad mēs atskatāmies uz paveikto un domājam par to, ko vēlamies izdarīt nākamajā gadā. Man 2013. gads ir bijis lielisks. Es sāku strādāt Latvijā šā gada vasaras sākumā, kas bija pilna ar garām un gaišām dienām, es sāku iepazīt jūsu skaisto valsti, tās cilvēkus un dabu un sāku mācīties latviešu valodu. Nākamgad es vēlos turpināt iesākto un vēl labāk un dziļāk iepazīt Latviju. Novēlu jums visiem laimīgu, mīlestības un prieka pilnu Jauno 2014. gadu!”

Marks Pekala, 
ASV vēstnieks Latvijā: “Kopā ar savu ģimeni gatavojoties sagaidīt Jauno gadu Latvijā, man nāk prātā daudzi jauniegūti draugi un skaistas vietas Latvijā, ko esmu apmeklējis 2013. gadā. Šis gads ASV un Latvijas attiecībām ir bijis ļoti veiksmīgs. Starp daudzajiem sasniegumiem jāmin ielūgums Latvijai pievienoties Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijai (OECD), atbalsts uzņēmējiem un biznesa inkubatoriem Latgalē, kā arī svinības par godu 100 000. konteineram, kas nosūtīts caur Ziemeļu apgādes tīklu. Šā gada augustā prezidents Obama Vašingtonā tikās ar Baltijas valstu prezidentiem, apliecinot ciešo sadarbību un partnerību starp ASV un Baltijas valstīm. 2014. gads nesīs jaunus izaicinājumus un iespējas, un esmu pārliecināts, ka mūsu draudzība un kopīgās vērtības būs tikpat stipras. Amerikas tautas un ASV vēstniecības vārdā novēlu Latvijas tautai priecīgu, veselīgu un veiksmīgu Jauno gadu. Un, protams, es ceru, ka Latvija iegūs zelta medaļas Soču olimpiskajās spēlēs! Sarauj, Latvija!”

Jans Guocjans, 
Ķīnas Tautas Republikas vēstnieks Latvijā: “Esmu gandarīts sūtīt labākos vēlējumus Latvijas tautai un vēlēt ikvienam laimi Jaunajā gadā. Apsveicu Latviju ar visiem aizvadītajā gadā gūtajiem panākumiem, galvenokārt – pārvarot ekonomisko krīzi. Saistībā ar tuvojošos Ķīniešu Jauno gadu – Zirga gadu – es vēlos vēlreiz paust mūsu lielo cieņu un atzinību visiem draugiem, kas ir veltījuši laiku un pūles, attīstot Ķīnas un Latvijas draudzību. Nākotnē vēlos, lai vairāk cilvēku ar šādu skatījumu pievienotos šim savstarpēji izdevīgajam procesam.”

Henriks Landerholms, 
Zviedrijas Karalistes vēstnieks Latvijā: “2013. gads ir bijis reizē panākumu un sāpīgu notikumu gads Latvijas valstij un tautai. Visiem pamanāms bija ekonomikas uzplaukums ar augstāko IKP pieaugumu Eiropas Savienībā, gandrīz nemainīgu cenu līmeni un arvien mazāku bezdarbu. Taču gads ir noslēdzies minora toņos ar Zolitūdes traģēdiju un tam sekojošo politisko neskaidrību. Taču Latvijai ir priekšā jauns, nozīmīgs un aizraujošs gads. Iestāšanās eirozonā, Eiropas kultūras galvaspilsētas gads, divas vēlēšanas un gatavošanās Latvijas prezidentūrai Eiropas Savienībā. Tie visi ir lieli izaicinājumi. Zviedrijai un Latvijai 2014. gads būs īpaši nozīmīgs, jo Viņa Majestāte karalis Kārlis XVI Gustavs un karaliene Silvija marta beigās viesosies pie Valsts prezidenta Andra Bērziņa. Vizīte pavērs jaunas iespējas vēl ciešākai sadarbībai un apmaiņai kultūrā, sabiedrības dzīvē un tautsaimniecībā. Nobeigumā vēlos izmantot šo iespēju, lai novēlētu visiem “Latvijas Avīzes” lasītājiem laimīgu Jauno gadu, kā arī pateikt paldies par atsaucīgo un sirsnīgo attieksmi, ko esmu sajutis, ierodoties šeit kā vēstnieks 
1. septembrī.”

Pirko Hemeleinena, 
Somijas vēstniece Latvijā: Dārgais “Latvijas Avīzes” lasītāj, attiecības starp Latviju un Somiju ir ciešas un aktīvas. Mūsu valstis ir saistītas ar dalību ES, un esam kaimiņi Baltijas jūrā. Mēs esam cieši tirdzniecības partneri. Vēsturiskās un kultūras saites savieno mūs arī nākotnē. Līvu, vienas no somugru tautām, vēsture ir arī Latvijas vēstures daļa. Rīga būs Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014. gadā. Tas mums dod iespēju iepazīt lielu kultūras notikumu pienesumu nākamā gada laikā. Latvija ir parādījusi, ka ir veiksmes stāsts. Tā ir stabilizējusies un pārvarējusi grūtības pēc neatkarības atgūšanas. Latvija ir nozīmīgs spēlētājs reģiona labklājības atjaunošanā, drošībā un izaugsmē. Mēs, somi, skatāmies uz neatkarīgo Latviju ar apbrīnu. Mēs augsti novērtējam Latvijas talantu attīstīties un pārvarēt grūtības ar drosmi, neatlaidību un prasmēm. Latvija kā jaunā eiro ģimenes locekle un straujāk augošā ekonomika Eiropā var piedāvāt savu pieredzi pārējai Eiropai. Vairāk nekā 350 Somijas uzņēmumu darbojas Latvijā. Somu investīciju apjomam ir tendence palielināties. Tāpat kā savstarpējai tirdzniecībai starp mūsu valstīm. Somija ir paudusi apmierinājumu ar progresu “Rail Baltica” projektā. Nākotnē tas nodrošinās jaunas transporta iespējas cilvēkiem un kravām no ziemeļiem uz dienvidiem un atpakaļ. Tas rada jaunu logu, lai attīstītu mūsu saites. Mēs, somi, jutām dziļas skumjas, kad uzzinājām par negadījumu “Maxima” veikalā Zolitūdē. Mūsu domas ir kopā ar upuru ģimenēm un draugiem. Kaut arī šādā mirklī varētu šķist grūti lūkoties nākotnē, tā mums piedāvā arī solījumu par kaut ko jaunu. Tādēļ es vēlētos novēlēt jums no visas sirds laimīgu un veiksmīgu Jauno 2014. gadu!”

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. NEVARU PALĪDZĒT ,JA JUMS VISS “MĪKSTĀ” VEIDĀ JĀIELIEK MUTĒ . PAKUSTINIET SMADZENES UN JŪS SAPRATĪSIET ,KA PĒC 31.DECEMBRA LATVIJA KĀ NEATKARĪGA VALSTS BEIDZ PASTĀVĒT.

  2. PAR MIRUŠAJIEM RUNĀ TIKAI LABU ,VAI….NEKO .

    • nodrāztu frāžu ekspertam Atbildēt

      Par kādiem mirušajiem tu pats runā — par Zolitūdes traģēdijas upuriem, par Volgogradā mirušajiem, vai arī par Sibīrijā momocītajiem?

  3. paldies musu draugiem! LAIMĪGU JAUNO GADU !

Draugiem Facebook Twitter Google+