×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
20. jūnijs, 2013
Drukāt

Jaunais vīruss MERS viegli izplatās un ir nāvējošāks par SARS

LETALETA

Jaunais respiratorā sindroma vīruss MERS, kura izcelsme ir Tuvajos Austrumos, viegli izplatās starp cilvēkiem un ir nāvējošāks nekā SARS, kas izplatījās pirms 10 gadiem, trešdien paziņoja ārsti pēc jaunā vīrusa lielākā uzliesmojuma izpētīšanas Saūda Arābijā.

ANO Pasaules veselības organizācija (WHO) pēdējā gada laikā ir reģistrējusi vairāk nekā 60 inficēšanās gadījumus ar MERS jeb Tuvo Austrumu respiratorā sindroma koronavīrusu (MERS-CoV), un 38 no šiem gadījumiem ir ar letālu iznākumu. Vairums šo gadījumu reģistrēti Saūda Arābijā.

MERS līdz šim neizplatās tik strauji kā SARS, kura globālā epidēmija 2003.gadā prasīja apmēram 800 cilvēku dzīvības.

Starptautiska ārstu grupa, kas izpētījusi apmēram 20 MERS gadījumu Saūda Arābijā, ir konstatējusi pārsteidzošas līdzības ar SARS. Ārsti par satraucošu atzina to, ka MERS tāpat kā SARS viegli izplatās ne vien starp cilvēkiem, bet arī slimnīcās.

MERS gadījumi reģistrēti ne vien Saūda Arābijā, bet arī Apvienotajos Arābu Emirātos, Jordānijā, Katarā, Tunisijā, Francijā, Itālijā, Lielbritānijā un Vācijā.

Saūda Arābijā izmeklētajos gadījumos zināmi pacienti inficēja daudz vairāk cilvēku, nekā bija gaidāms. Viens no šiem pacientiem inficēja septiņus citus.

SARS epidēmijā letāli bija 8% inficēšanās gadījumu, bet MERS uzliesmojumā Saūda Arābijā letāli bijuši apmēram 65% inficēšanās gadījumu.

Ar SARS vispirms inficējās sikspārņi, no kuriem ar civetkaķu starpniecību infekcija izplatījās uz cilvēkiem. MERS avots vēl nav droši noskaidrots.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+