×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
29. janvāris, 2013
Drukāt

Jaunas mājas grāmatām un pētniekiem

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Vakar svinīgi tika atklātas renovētās telpas Latvijas Universitātes (LU) bibliotēkas ēka Rīgā, Kalpaka bulvārī 4, kur turpmāk atradīsies Kerkoviusa nams – LU Humanitāro un sociālo zinātņu pētījuma centrs un bibliotēka.

 

Atklāšanā klātesošajiem bija iespēja pirmajiem doties izpētīt 1878. gadā pēc arhitekta Jāņa Fridriha Baumaņa uzceltā Vilhelma Ludviga Kerkoviusa savrupnama renovētās telpas, aplūkojot ne tikai lasītavu, bet arī pagrabu, izstāžu zāli un piebūvi, kurā būs darba vietas jaunajiem pētniekiem. Savām acīm aplūkot jaunās telpas bija ieradušies vairāki desmiti cilvēku – gan LU profesori, gan arī studenti.

LU rektors Mārcis Auziņš norādīja, ka Rīga ieguvusi ēku, kurā ērti strādāt pētniekiem un ir patīkami arī studentiem. Kerkoviusa namā tiks izveidotas darba vietas vismaz 136 dažādu LU fakultāšu un institūtu pētniekiem, tostarp ēkā izvietos arī LU aģentūru “LU Latviešu valodas institūts” un dažas darba vietas Latvijas Valsts agrārās ekonomikas institūta pētniekiem.

Bibliotēkas rekonstrukcija noslēdzās gada sākumā, un renovācijas darbu kopējās izmaksas ir 
2 603 657 lati, tiem piesaistīti Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) divu projektu līdzekļi. Pati LU renovācijā kopumā ieguldījusi gandrīz 650 000 latu. Līdz projekta īstenošanas beigām, 2014. gada noslēgumam, Kerkoviusa ēkā vēl tiks ieguldīti 
1 217 759 lati zinātniskās aparatūras un aprīkojuma iegādei, kā arī 261 076 lati zinātnisko darbinieku darba vietu aprīkojumam – mēbeļu, biroja tehnikas, datortehnikas un programmatūras iegādei. 89,5% finansējuma būs ERAF līdzfinansējums.

Pēc renovācijas LU bibliotēkas telpās paredzēts izvietot LU īpašumā esošās kolekcijas, tostarp reto izdevumu un rokrakstu kolekcijas, kā arī jaunākos izdevumus humanitārajās un sociālajās zinātnēs.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+