Latvijā
Sabiedrība

Jaunbērzes traģēdijā seši bērni zaudējuši mammu 16


Foto – Valsts policija
Foto – Valsts policija
Dobeles novada Jaunbērzes pagasta zemnieku saimniecība “Makleri”, kur noticis negadījums kūtsmēslu-šķidrmēslu pārsūknēšanas vada avārijas dēļ un bojā gājuši četri cilvēki.

Pagājušajā piektdienā Jaunbērzē zemnieku saimniecībā “Makleri” notika viena no pēdējā laika lielākajām traģēdijām Latvijā. Nelaimes gadījumā, saindējoties ar indīgiem kūtsmēslu izgarojumiem,  miruši trīs vīrieši, saimniecības īpašnieka tēvs un divi strādnieki, kā arī 40 gadus vecā daudzbērnu māmiņa Sandra. Nelaimes brīdī turpat saimniecībā atradušies arī  pieci no sešiem sievietes bērniem, vēstīja LNT raidījums “Degpunktā”.

Jaunbērzes traģēdijā bojāgājušās sešu bērnu māmiņas māsai Ilzei, runājot ar māsas bērniem, izdevies izzināt traģisko notikumu gaitu. Protams, katram no bērniem redzētais atmiņā iespiedies nedaudz citādi, taču ir skaidrs, ka neviens pat nespēja iedomāties, kā beigsies šis negadījums.

Ilze raidījumam atklājusi, ka brīdī, kad turpat pie kūts un telpā, kuru palēnām piepildījuši kūtsmēsli, gulējuši jau pieci pieaugušie, bērni zvanījuši glābšanas dienestam un darījuši visu, kas bijis viņu spēkos. Mazākie devušies uz ceļa, lai apstādinātu garāmbraucošos auto un lūgtu pieaugušo palīdzību, bet lielākie, riskējot ar savu dzīvību, devušies iekšā.

Ilze apbrīno divpadsmit gadus vecās māsas meitas rīcību un spēju sakoncentrēties šādā situācijā. Meitene, redzot, kā kūtsmēslu bedrē bezsamaņā iegāžas divi strādnieki, spējusi pat atrast slēdzi, lai izslēgtu milzīgo mikseri, kas draudējis ieraut abus bezpalīdzīgos strādniekus.

Saistītie raksti

Diemžēl, pat neskatoties uz bērnu pašaizliedzību un varonību, viņu vienīgais apgādnieks un balsts – māte – gājusi bojā. Šobrīd rūpes par bērniem uzņēmušies Ilze, viņas māsa un bērnu tēvs, kurš jau kādu laiku bija šķīries no Sandras un nedzīvoja ar ģimeni. Diemžēl abas māsas dzīvo ārpus Latvijas, tādēļ jau pavisam drīz viņām nāksies atgriezties mājās.
Lai arī abas bojāgājušās sievietes māsas ir apņēmušās darīt visu, lai palīdzētu nelaimē cietušajai ģimenei – Ilze neslēpj, ka šajā grūtajā brīdī noderētu cilvēku atbalsts.

Lielākā problēma šobrīd esot fakts, ka ģimenes iepriekšējo mitekli, dzīvokli Jaunbērzē, uz darba laiku saimniecībā piešķīruši saimnieki, turklāt tas esot visai sliktā stāvoklī un neesot skaidrs, vai bērni tur vēl varēs atgriezties, savukārt tēvs, kuram nu jāparūpējas par visām sešām atvasēm, dzīvo nelielā divistabu dzīvoklīti Dobelē kopā ar savu māsu un ir skaidrs, ka tur visiem vietas nepietiks.

Vairāk pievienotajā video:

LA.lv