×
Mobilā versija
+16.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
19. jūnijs, 2013
Drukāt

Jaunie mediķi izlaidumā sola palikt Latvijā

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Šā gada izlaiduma sezonu vakar sāka Latvijas Universitātes Rīgas Medicīnas koledža (LU RMK).

 

To šogad absolvēja vairāk nekā simts studentu, kuri tagad sevi var saukt par ārsta palīgiem, medicīnas māsām un neatliekamās medicīnas ārsta palīgiem. Uzrunās studenti tika aicināti būt lepniem par saviem panākumiem, turpināt izglītību un nepamest Latviju. Daudzi jaunie mediķi tiešām grasās sekot pedagogu aicinājumam un tuvākajā laikā neplāno doties prom.

Kamēr citās nozarēs absolventiem bieži vien ir grūtības atrast darbu, kas nereti kļūst par iemeslu pamest Latviju, LU RMK absolventi savu vietu Latvijas darba tirgū jau nostiprinājuši. Lielākā daļa studentu arī mācību laikā strādāja nozarē, un pēc absolvēšanas var darbu turpināt.

Viena no studentēm Mārīte Beķere (attēlā priekšplānā) teica: “Es mācījos par ārsta palīgu, un tā ir vienreizēja iespēja atrast darbu paralēli studijām. Jau gadu papildus mācībām strādāju Gaiļezera slimnīcas reanimācijā, kur man tagad garantēta vieta kā ārsta palīgam.” Vairāki citi studenti jau strādā neatliekamajā medicīniskajā palīdzībā, un turpinās to darīt pēc koledžas absolvēšanas. Absolventi gan plāno ne vien strādāt, bet arī turpināt studijas.

{gallery id=”1839″}

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+