×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
15. maijs, 2015
Drukāt

Jauniešiem trūkst nevis zināšanu, bet prasmes sevi pasniegt. 6 ieteikumi darba tirgus iekarošanai (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Nav noslēpums, ka jauniešu bezdarba līmenis Latvijā ir viena no aktuālākajām sociālajām problēmām. Iespējams, arī tu esi jauns cilvēks, kas meklē darbu, taču nekādi neizdodas to atrast. Kas tev būtu jāielāgo, lai vairotu savas izredzes iesaistīties darba tirgū un tikt pie kārotā amata?

Ieteikumus sniedz uzņēmuma “Nestle Baltics” cilvēkresursu vadītāja Diāna Kundrotiene un ģenerāldirektors Daniels Meile, kuri secinājuši – jauniem cilvēkiem Latvijā trūkst nevis zināšanu, bet drīzāk prasmes prezentēt sevi un savas spējas.

1. Proti iepazīstināt ar sevi
Ienākot darba tirgū, svarīgākais ir zināt, ko tu meklē, un darboties mērķtiecīgi. Ja zini, kādā jomā vēlies attīstīties turpmāk, iespējamos darba devējus iepazīstināt ar sevi būs vieglāk.

2. Svarīgi būt konkrētam
Dzīves gājuma (CV) aprakstam ir jābūt konkrētam, lai visu svarīgāko informāciju varētu uztvert no pirmā acu uzmetiena, izceļot spējas, kuras darba meklētājs vēlas akcentēt. Izglītība, darba pieredze un apgūtās prasmes ir pamata lietas, ko darba devējs vēlas zināt par kandidātu, tāpēc šai informācijai jābūt visredzamākajai.

3. Neizplūsti detaļās
CV, kas ir garāks par divām lapām un pārpildīts ar visdažādāko informāciju par pretendentu, noteikti nebūs labākais variants. Atceries – uzņēmēji, kuri meklē darbiniekus un saņem lielu skaitu pieteikumu, viena CV aplūkošanai velta vidēji mazāk nekā desmit sekundes. Plašāk par sevi tev būs iespēja izstāstīt tad, ja tiksi uzaicināts uz darba interviju.

4. Sagatavo CV atbilstoši konkrētajam amatam
Iespējamība, ka saņemsi uzaicinājumu uz darba interviju, noteikti pieaugs, ja savu CV un motivācijas vēstuli sagatavosi atbilstoši konkrētajam amatam. Noteikti nevajadzētu izsūtīt vienu standarta CV visiem uzņēmumiem cerībā, ka kaut kādu darbu jau tev piedāvās.

5.Sagatavojies darba intervijai
Ja darba devēju ir ieinteresējis tavs CV un esi saņēmis uzaicinājumu ierasties uz darba interviju, tev ir atbilstoši jāsagatavojas. Kandidāts, kurš paveicis mājas darbu, izpētot uzņēmumu un tā darbības specifiku, vienmēr radīs labāku iespaidu – tas apliecina indivīda motivāciju, vēlmi augt, un apgūt jaunas lietas.

6. Ierodies uz interviju laikā
Lai atstātu labu iespaidu par sevi, uz darba interviju ierodies laikā. Vienmēr labāk ir atnākt nedaudz ātrāk nekā nokavēt. Uz intervētāju jautājumiem atbildi konkrēti, godīgi un skaidri. Svarīgi ir arī stāstīt par sevi, nevis citiem. Piemēram, ja iepriekš esi darbojies komandā, izklāsti konkrētos uzdevumus, kurus veici tu, nevis klāsti, ko darīja visa komanda kopā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. ................. Atbildēt

    sniedz nu kā gribi, pēc pirmās darba dienas viss beidzas

Draugiem Facebook Twitter Google+