×
Mobilā versija
+15°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
23. jūlijs, 2015
Drukāt

Jauniešu koris “Kamēr…” dodas tūrē uz Filipīnām, Taivānu un Ķīnu

Foto-LETAFoto-LETA

Koris "Kamēr…"

Jauniešu koris “Kamēr…” devies gandrīz 24 stundas garā ceļojumā uz Filipīnu galvaspilsētu Manilu, kur kolektīvs mākslinieciskā vadītāja un galvenā diriģenta Jāņa Liepiņa vadībā sāks tūri pa Āzijas valstīm, aģentūru LETA informēja kora direktore Kristīne Zvirbule.
Tūres laikā koris viesosies Filipīnās, Taivānā un Ķīnā, piedalīsies trīs festivālos un meistarklasēs, iepazīstinot ar Latvijas un Baltijas kora mūziku.

Pēc diriģenta Liepiņa teiktā, Āzijas reģions ir ļoti aktīvs un redzams kormūzikas arēnā, ko apliecina gan šo valstu kolektīvu regulārā piedalīšanās un arī lauru plūkšana dažādos starptautiskos konkursos Eiropā, gan arī daudzu starptautisku festivālu organizēšana savā reģionā. “Latvija kā Dziesmu svētku un koru kultūras valsts ar saviem sasniegumiem šajā nozarē patiešām var lepoties un mūs par to pozitīvā nozīmē apskauž visā pasaulē. Esam priecīgi un pagodināti, ka tieši mūs uzaicināja būt par Baltijas koru kultūras vēstnešiem trīs lieliski festivāli. Tā ir iespēja bagātināties no šo valstu koru kultūras tradīcijām,” norādīja Liepiņš, uzsverot, ka par savu misiju koris galvenokārt uzskata iepazīstināt plašāku klausītāju loku ar kormūzikas pērlēm, ko radījuši mūsu reģiona komponisti.

Koris “Kamēr…” pēdējo reizi uz Āzijas pusi ceļojis gandrīz pirms desmit gadiem, kad 2006.gadā plūca laurus Pasaules koru olimpiādē Ksjamenā, Ķīnā.

Koncertos koris izpildīs Ērika Ešenvalda, Pētera Vaska, Arvo Pērta, Veljo Tormisa, Vitauta Miškiņa, Pētera Plakida un citu komponistu oriģināldarbus, kā arī latviešu tautasdziesmas no projekta “Amber songs” dažādu valstu komponistu apdarēs.
Vispirms “Kamēr…” viesosies Filipīnās, piedaloties “Andrea O.Veneracion” starptautiskajā koru festivālā, kur diriģents Liepiņš strādā konkursa žūrijas sastāvā, bet koris festivāla izskaņā sniegs divdaļīgu koncertu nozīmīgākajā Filipīnu koncertzālē – Filipīnu Kultūras centrā.

Pēc Filipīnām “Kamēr…” dosies uz Taivānu, kur uzaicināts kā viens no īpašajiem dalībniekiem “Taipejas Starptautiskajā koru festivālā”. Šī festivāla laikā paredzēta kora uzstāšanās ne tikai galvaspilsētā Taipejā, kur gaidāmi trīs nozīmīgi koncerti un meistarklase, bet arī Dzjaji un Taidžūnā, kuru klausītāji tiks iepazīstināti ar “Kamēr…” atskaņoto mūziku.

Tūres noslēgumā “Kamēr…” viesosies Ķīnas galvaspilsētā Pekinā, kur uzstāsies Nacionālajā izpildītājmākslu centrā, “Augusta koru festivālā” sniedzot divdaļīgu Baltijas kormūzikas koncertu.

Apjomīgā kora koncerttūre Āzijā notiek, pateicoties Rīgas domes, Kultūras ministrijas, kā arī mecenātu un ziedotāju atbalstam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+