×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
17. septembris, 2013
Drukāt

Jaunietis darbā ar kombaina mehānismu zaudē apakšdelmu

LETALETA

Šogad līdz septembrim Latvijā reģistrēti 925 darba negadījumi, no tiem 121 bijis smags, bet 13 – letāli, liecina jaunākā Valsts darba inspekcijas (VDI) apkopotā statistika.

 

Vēl vakar kādam 23 gadus vecam jaunietim darba negadījumā norauts apakšdelms, infomēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā. Dienesta pārstāve Inga Vītola pastāstīja, ka vīrietis ielicis roku kādā kombaina mehānismā, un tā norauta līdz elkonim.

Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, šogad ir samazinājies gan nelaimes gadījumu skaits kopumā, gan smago un letālo nelaimes gadījumu skaits. Pērn šajā laikā Latvijā bija reģistrēti 995 darba negadījumi, no tiem 145 bija smagi un 24 – letāli.

Šogad letālie nelaimes gadījumi visbiežāk notikuši lauksaimniecības un mežsaimniecības nozarē – trīs no 13. Divi letāli darba negadījumi notikuši apstrādes rūpniecībā, divi – uzglabāšanas un transporta nozarē, bet pa vienam negadījumam, kurā darbinieks zaudējis dzīvību, bijis būvniecībā, ieguves rūpniecībā, ūdensapgādes nozarē, veselības un sociālās aprūpes nozarē, valsts pārvaldē, kā arī mākslas, izklaides un atpūtas nozarē, un nekustamo īpašumu operācijas nozarē.

Salīdzinājumam, 2011.gada pirmajos astoņos mēnešos Latvijā notika 905 darba negadījumi, no tiem 126 bija smagi un 24 – letāli, bet 2010.gadā – 771 negadījums, no kuriem 103 bija smagi un 16 – letāli.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+