×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
4. decembris, 2012
Drukāt

Jauno mākslinieku izstāde-tirdziņš “Jarmarka” atzīmē 10.gadadienu

Foto - LETAFoto - LETA

Izstāde, gadatirgus un labdarības akcija “Jarmarka” šogad Latvijas Mākslas akadēmijā (LMA) norisināsies jau desmito reizi un notiks no 19. līdz 29. decembrim, aģentūru BNS informēja projekta pārstāvji.

“Jarmarkā” pārdod jauno mākslinieku darbus, vienlaikus ziedojot līdzekļus LMA vēsturiski nozīmīgo jūgendstila telpu restaurācijai.

Šā gada izstāde-gadatirgus būs īpaša ar to, ka tajā būs pieejami ne tikai Latvijas jauno talantu darbi, bet ikvienam tiks dota iespēja novērtēt arī ārvalstu studentu sniegumu. Par godu jubilejai “Jarmarkā” piedalīsies vairāk nekā divdesmit “Erasmus” programmas studentu no dažādām Eiropas valstīm, kas pašlaik zināšanas papildina LMA.

“Jarmarka” ir populārs tirdziņš Ziemassvētku laikā Rīgā, kas studentiem savukārt sniedz iespēju studiju laikā tapušos darbus reizi gadā izstādīt plašākai auditorijai. “Apmeklētājiem tā ir izdevība iegādāties oriģinālus mākslas darbus, kuru vērtība ar gadiem tikai augs, pastāstīja projekta pārstāve Egita Kurpniece.

Izstādē-tirdziņā “Jarmarka” būs visdažādākie mākslas darbi – gleznas un trauki, vides un interjera objekti, tērpi, tēlniecības un stikla objekti, grafikas, rotas. Pasākums tradicionāli notiek akadēmijas Lielajā aulā. Kopumā “Jarmarkā” būs iespējams apskatīt un iegādāties vairāk nekā 300 mākslinieku radītus darbus, kas skaita ziņā sniedzas līdz pat 15 000 vienību.

“”Jarmarka” Mākslas akadēmijai ir svētki. Tā ir vērtīga iespēja studentiem apmeklētāju vērtējumam nodot savus studiju darbus, savukārt auditorijai – iepazīt jauno mākslinieku veikumu visā tā krāšņumā,” raksturoja LMA rektors Aleksejs Naumovs.

Ar “Jarmarkas” palīdzību katru gadu labdarības mērķiem Mākslas akadēmijā tiek novirzīti finanšu līdzekļi. Līdz šim izdevies restaurēt griestu gleznojumus Mākslas akadēmijas aulā, atjaunot vairākas akadēmijas telpas un fasādes elementus, kā arī veikt citus nozīmīgus restaurācijas darbus, tādējādi pamazām atdodot ēkai tās vēsturisko veidolu un burvību.

Izstādes-gadatirgus un labdarības akcijas organizatori ir LMA, pasākumu aģentūra “Pareizā ķīmija”, biedrība “Kultūras perons” un mākslas interneta veikals “Mākslas perons”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+