×
Mobilā versija
+8°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
15. marts, 2016
Drukāt

Jauno operas talantu izgājiens

flauta_2

Jau gadiem vairākumā Latvijas kultūras institūciju vērojama viena un tā pati situācija – bērniem un jauniešiem domātu kvalitatīvu profesionālās mākslas notikumu mazais skaits un daudzveidības trūkums.

Tāpēc priecīgs un īpaši izceļams notikums šonedēļ ir pēc Volfganga Amadeja Mocarta operas motīviem veidotā iestudējuma “Mazā Burvju flauta” pirmizrāde Latvijas Nacionālās operas Jaunajā zālē, kas nu repertuārā pievienojies citiem ģimenēm ar bērniem adresētajiem darbiem uz Baltā nama skatuves – Lielajā zālē skatāmajai Jāņa Lūsēna un Māras Zālītes “Putnu operai” (tuvākās izrādes 23. aprīlī plkst. 12 un 18), baletizrādēm – Uģa Prauliņa “Sniegbaltīte un septiņi rūķīši” (20. martā plkst. 12 un 18), Jura Karlsona “Karlsons lido…” (17. aprīlī plkst. 12), P. Čaikovska “Apburtā princese” (22. aprīlī plkst. 19).

Mocarta “Burvju flauta” ir vispopulārākā jebkad uzrakstītā opera, un tiek uzskatīts, ka tieši ar šo brīnišķīgo darbu jaunā paaudze var uzsākt mūža aizraujošāko piedzīvojumu – ceļojumu mūzikas pasaulē. Tās libretu Mocartam 1791. gada martā piedāvāja kāds sens paziņa no Vīnes priekšpilsētas teātra, kurš tā eksotisku brīnumu atmosfēras caurausto sižetu bija ņēmis no kādas tolaik populāras fantastiskas poēmas, apdarinot to tautas nostāstu garā.

Jaunajiem skatītājiem adresēto jauno un, kā tiek solīts, inovatīvo iestudējumu, kas adresēts ģimenēm ar bērniem no piecu gadu vecuma, latviešu valodā veido spilgtu profesionāļu komanda – Operas muzikālais vadītājs un diriģents Andris Veismanis, starptautisku pieredzi un atzinību guvusī režisore Margo Zālīte, scenogrāfe un videomāksliniece Ineta Sipunova, kostīmu māksliniece Berta Vilipsone un gaismu mākslinieks Jānis Sniķers. “Es cīnos par skatuves enerģijas paliem,” teikusi režisore Margo Zālīte – Latvijas skatītāji viņu iepazina 2014. gada rudenī ar Džuzepes Verdi operas “Rigoleto” jauniestudējumu. Patīkami, ka “Mazā Burvju flauta” skatītājiem ļaus iepazīt jaunos, daudzsološos operas solistus – viņu vidū arī debitantus uz Operas skatuves. Tamino lomā iejutīsies “Lielās mūzikas balvas 2015” nominants Mihails Čuļpajevs vai arī Juris Vizbulis, Papageno būs Kalvis Kalniņš, Pamina – Laura Teivāne vai Jolanta Strikaite-Lapiņa, Monostatoss – Andris Kipļuks vai Sandis Ulpe, Zarastro – Edgars Ošleja, Papagena – Marlēna Keine. Savukārt Nakts karalienes tēlā skatītāji video vīzijā redzēs Jaunā Rīgas teātra aktrisi Gunu Zariņu un dzirdēs koloratūrsoprāna Dināras Rudānes dziedājumu. Vairākās lomās iejutīsies arī Rīgas Doma kora skolas audzēkņi, pārvēršoties fantastiskos dzīvniekos, vergu armijā un gudrības garos. “Mazo Burvju flautu” ir cerības redzēt arī citviet Latvijā, jo uzvedums ir veidots, lai būtu viegli pielāgojams dažādām skatuvēm un varētu doties viesizrādēs.

Nākamās izrādes notiks 3. un 10. aprīlī, kā arī 14. maijā. Iestudējuma tapšanu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+