×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
21. septembris, 2015
Drukāt

Jauno operetes sezonu sāks mūžam dzirkstošā “Jautrā atraitne”

Foto: O. JansonsFoto: O. Jansons

Latvijas Operetes fonds (LOF) sāks jauno sezonu 26. septembrī ar populāro Franča Lehāra opereti “Jautrā atraitne”, LA.lv uzzināja fondā.

Galvenajā lomā iejutīsies Anta Jankovska – latviete, kuru dzīves ceļi ir aizveduši uz Itāliju. Anta vokālu apguvusi saulainajā Itālijā, bet Latvijas Nacionālajā operas un baleta teātrī dejojusi baletu. Savukārt 3. oktobrī titullomā būs publikas iemīļotā prīma Sonora Vaice.

Latvijas Operetes fonds jaunajā ziemas sezonā krāšņi uzdzirkstīs skatītāju iemīļotas izrādes, svētku koncerti un džeziskā Paula Abrahama operete “Balle Savojā”, savukārt vasarā visus operetes mīļotājus gaidīs otrais Operetes festivāls Ikšķilē.

“Iesākot trešo ziemas sezonu, repertuāru veidojam tāpat kā citi teātri, neskatoties uz to, ka mums vēl nav ne savu telpu, ne pastāvīga finansējuma. Pamazām “audzējam” repertuāru,” stāsta Latvijas Operetes fonda vadītāja Agija Ozoliņa-Kozlovska. Līdz šim skatītāji izrādījuši ārkārtīgi lielu interesi par operetes izrādēm, piepildot visas zāles, tādēļ LOF turpina labi iesākto ar žanra klasiku – visā pasaulē populāro Franča Lehāra opereti “Jautrā atraitne”.

Sezona sāksies ar “Jautrā atraitne” izrādi 26. septembrī kultūras pilī “Ziemeļblāzma” Rīgā. Izrādes “Ziemeļblāzmā” notiks arī 3. oktobrī, 8. un 29. novembrī; kā arī 4. novembrī Ventspilī un martā – Cēsīs.

Nerātno zaķēnu Pauka un Šmauka nebēdnībām un komponista Arvīda Žilinska gadsimta hīti – sirsnīgajām bērnu dziesmiņām – muzikālajā bērnu izrādē “Paukojam un šmaukojam” varēs sekot līdzi Rīgas pirmizrādēs 20. novembrī un 11. decembrī Rīgas Kongresu namā. Par neparastu Arvīda Žilinska mūzikas aranžējumu rūpējas Madara Kalniņa džeza grupa.

Operetes Jaungada koncertos “No Rīgas līdz Vīnei” 27., 28., 29. un 30. decembrī kultūras pilī “Ziemeļblāzma” varēs izbaudīt latviešu komponistu Arvīda Žilinska, Elgas Īgenbergas, Imanta Kalniņa, Raimonda Paula un Rietumeiropas operešu mūzikas pērles spoži dzirkstošās svētku noskaņās Sonoras Vaices, Antas Jankovskas, Marlēnas Keines, Naura Indzera, Daiņa Skuteļa, Jolantas Strikaites un citu mākslinieku sniegumā. Koncertā piedalīsies operetes dejotāji un operetes orķestris diriģenta Guntara Bernāta vadībā.

Savukārt nākamā gada 28. februārī gaidāma Paula Abrahama operetes “Balle Savojā” pirmizrāde, pauž Ozoliņa-Kozlovska. Tas būs jaunās paaudzes režisora – Gundara Silakaktiņa skatījums uz daudzveidīgo, krāsaino un iespējām bagāto operetes žanru. Kostīmus izrādei veidos māksliniece Jurate Jurjāne-Silakaktiņa, kuras veidotie kostīmi ir izpelnījušies līdzšinējo Latvijas Operetes fonda iestudēto izrāžu skatītāju atzinību, horeogrāfiju veidos Alberts Kivlenieks, scenogrāfiju – Ivars Noviks.

Bet no 15. līdz 17. jūlijam Ikšķilē plānots otrais Operetes festivāls. “Sadarbība ar Ikšķiles novada domi ir bijusi auglīga, un Ikšķile nākamgad jūlija vidū atkal pārtaps par Operetes vasaras rezidenci un galvaspilsētu. Šīs vasaras festivālā esam saņēmuši tik daudz publikas mīlestības un labas atsauksmes, ka likumsakarīgi ir iesākto festivāla tradīciju turpināt. Operetes festivālā 2016. gadā priecēsim arī ar jauniem solistiem, plānojam sarīkojumu bērniem, noteikti būs Operetes Galā koncerts, rīkosim arī sarunas pie kafijas, valšu vakaru un gādāsim vēl par citiem jaukiem brīžiem,” iecerēs dalās Ozoliņa-Kozlovska.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+