Laukos
Bizness

“Jaunpagasts plus” palielina pamatkapitālu līdz 20,2 miljoniem eiro0

Foto-REUTERS

Bioetanola, pārtikas spirta un alkoholisko dzērienu ražotāja SIA “Jaunpagasts plus” palielinājusi pamatkapitālu par 15,93 miljoniem eiro – līdz 20,2 miljoniem eiro, liecina “Firmas.lv” informācija.

“Jaunpagasts plus” vienīgais īpašnieks SIA “BioAkcept” nolēmis palielināt uzņēmuma pamatkapitālu par 15 931 420 eiro, izlaižot jaunas 1 593 142 kapitāldaļas ar vienas daļas nominālvērtību 10 eiro. Pamatkapitāla apmaksa tiek veikta ar mantisko ieguldījumu, kuru veic “BioAkcept”.

Pirms palielināšanas “Jaunpagasts plus” pamatkapitāls bija 4 268 580 eiro.

“Jaunpagasts plus” 2016.gadā strādāja ar 5,072 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 2,2 reizes vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas zaudējumi aizvadītajā gadā palielinājās 2,2 reizes – līdz 6,656 miljoniem eiro, liecina informācija “Firmas.lv”.

Uzņēmuma vadības ziņojumā teikts, ka vairāk nekā piecu miljonu eiro zaudējumus kompānijai radīja ilgtermiņa aktīvu vērtības samazinājums. Savukārt bruto zaudējumi 1,4 miljonu eiro apmērā ir skaidrojami ar ražotnes dīkstāvi gandrīz sešu mēnešu garumā.

Tāpat vadības ziņojumā atgādināts, ka 2016.gada augustā kompānija sagatavoja ārpustiesas tiesiskās aizsardzības procesa pasākuma plānu. Noteiktais ārpustiesas tiesiskās aizsardzības procesa pasākuma plāna realizācijas termiņš ir 24 mēneši jeb līdz 2018.gada augustam. Ārpustiesas tiesiskās aizsardzības procesa pasākuma plāna mērķis ir noregulēt attiecības ar kompānijas lielākajiem kreditoriem.

Jau ziņots, ka Talsu rajona tiesa 2016.gada 2.augustā apstiprināja uzņēmuma “Jaunpagasts plus” ārpustiesas tiesiskās aizsardzības procesa pasākumu plānu. Ārpustiesas tiesiskās aizsardzības procesa pasākumu plāna īstenošanas termiņš ir noteikts 24 mēneši.

“Jaunpagasts plus” reģistrēts 1997.gada septembrī, un tā pamatkapitāls ir 4,269 miljoni eiro. Kompānijas vienīgais īpašnieks ir Latvijas uzņēmums SIA “BioAkcept”, kas pieder divām Latvijas kompānijām SIA “Metier compos direction” (51,02%) un SIA “Doncom” (48,98%). “Metier compos direction” pieder AS MCD, bet “Doncom” – Donātam Vaitaitim.

LA.lv