×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
9. oktobris, 2012
Drukāt

Jaunsleinis: Partijas cenšas sašķelt LPS

Foto - LETAFoto - LETA

Pašlaik ir jūtami politisko partiju centieni sašķelt Latvijas Pašvaldību savienību (LPS), šādu viedokli šorīt telekompānijā LNT pauda LPS vadītājs Andris Jaunsleinis.

Pēc Jaunsleiņa vārdiem, centieni sašķelt LPS esot jūtami jau kopš organizācijas izveides 90.gadu sākumā. LPS sašķelt cenšoties politiskās partijas, kuras neesot ieinteresētas, lai pašvaldībām būtu spēcīga pārstāvības organizācija. LPS izjukšana gan nedraudot, ir pārliecināts organizācijas vadītājs.

Jaunsleini visvairāk uztrauc tas, ka pašvaldības ir “nodzītas tik zemu”, ka ir gatavas sašķelties pat pēc salīdzinoši nelielas papildus naudas summas piedāvāšanas. LPS vadītājs atzina, ka lauku pašvaldību vidū ir jūtams negatīvs noskaņojums pret salīdzinoši turīgākajām Rīgas un Pierīgas pašvaldībām, un tagad šis noskaņojums izmantots pušu sarīdīšanai.

LPS vadītājs gan uzsvēra, ka piekāpšanās valdībai jautājumā par iedzīvotāju ienākumu nodokļa pārdali vēl nav notikusi, jo par nodokļa sadalījumu starp pašvaldībām un valdību balsojuma nav bijis. Viņš uzskata, ka notikusi vienošanās ar valdību tikai par vienu papildus dotāciju trūcīgākajām pašvaldībām. Tagad Jaunsleinis cer atgriezties pie šīs diskusijas, saliedēt pašvaldības ap vienotu nostāju un mēģināt panākt valdības pozīcijas maiņu.

Jaunsleinis pauda izbrīnu, kāpēc neviena no koalīcijas partijām nav ultimatīvi iestājusies par lielāku līdzekļu novirzīšanu pašvaldībām. Vai tad šīs partijas negatavojas veiksmīgam startam nākamā gada pašvaldību vēlēšanās, retoriski vaicāja LPS vadītājs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+