×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
23. februāris, 2016
Drukāt

Jaunumi tehniskajā apskatē (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Jaunās izmaiņas neietekmē tehniskās apskates cenu.

Valdība apstiprinājusi grozījumus Ministru kabineta noteikumos nr. 466 “Noteikumi par transportlīdzekļu valsts tehnisko apskati un tehnisko kontroli uz ceļiem”.  Jāpiebilst, ka šīs izmaiņas neietekmē tehniskās apskates cenu. Daļa grozījumu stājās spēkā 2016. gada 9. februārī, bet atsevišķas prasības stāsies spēkā vēlāk.

No 2016. gada 9. februāra automobiļiem ar pilnu masu līdz 3,5 t, kas izgatavoti pēc 2012. gada 1. janvāra, jāpieslēdzas pašdiagnostikas sistēmai, lai pārbaudītu adaptīvā apgaismojuma sistēmas un arī lai pārbaudītu kaitīgo izmešu samazināšanas ierīču – cieto daļiņu filtru, selektīvās katalītiskās reducēšanas sistēmu u. tml. darbību.

Visiem automobiļiem ļauts uzstādīt trīs pārus tālās gaismas lukturu. Tikai jāatceras, ka vienlaikus drīkst ieslēgties ne vairāk kā divi tālās gaismas lukturu pāri.

Lai samazinātu iespēju manipulēt ar automobiļa nobraukumu un uzlabotu tā uzskaiti, gadījumos, kad nav nolasāms odometra rādījums (nobraukums), transportlīdzeklim tiek piešķirts “2” vērtējums kā par būtisku bojājumu.

Spēkā no 2016. gada 1. decembra: visiem automobiļiem un piekabēm uz vienas ass jābūt vienādām riepām – gan pēc pielietojuma (vasaras, ziemas) un izmēriem, gan arī viena izgatavotāja vai preču zīmes (nosaukuma) ar vienādu protektora zīmējumu.

Minimālais riepu protektora augstums ziemas periodā (no 1. decembra līdz 1. martam): autobusiem – 3 mm; kravas automobiļiem ar pilnu masu virs 3,5 t – 2 mm; piekabēm (puspiekabēm) ar pilnu masu virs 3,5 t – 1,6 mm.

Minimālais autobusu, kravas automobiļu ar pilnu masu virs 3,5 t un to piekabju (puspiekabju) ar pilnu masu līdz 3,5 t riepu protektora augstums no 1. marta līdz 1. decembrim – 1,6 mm.

Ar 2018. gada 1. janvāri automobiļiem aizliegts uzstādīt nesertificētus un nemarķētus priekšējos un aizmugurējos aizsargrežģus, sauktus par “ķengursitamajiem” – iepriekš uzstādītos nesertificētos aizsargrežģus vajadzēs demontēt.

MK noteikumi “Noteikumi par transportlīdzekļu valsts tehnisko apskati un tehnisko kontroli uz ceļiem” atrodami: http://likumi.lv/doc.php?id=88101.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Cik mēnešus vēl par šiem jaunumiem rakstīs?

Draugiem Facebook Twitter Google+