×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
19. februāris, 2014
Drukāt

Jaunums mākslas tirgū – grafiti pusmiljona cenā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Vakar Maiami mākslas izsolē kāda britu grafiti mākslinieka, kas pazīstams kā “Benksijs” (“Banksy”), melnbalts darbs “Policisti skūpstā” (“Kissing Coppers”) pārdots par 575 000 dolāru, ziņo aģentūra Reuters.

Kopumā pārdoti vairāki duči ielas mākslas darbu, piedzīvojot šī mākslas veida uzplaukumu arī finansiālā nozīmē. “Kissing Coppers” sākotnēji radīts Braitonā, uz Prinča Alberta krodziņa sienas, taču, līdzīgi daudziem citiem, ir no oriģinālās vietas izgriezts un pārvietots.

“Benksija” stencili un grafiti – sociāls komentārs – parādījās daudzviet pasaulē 20. gadsimta 90. gadu sākumā, par mākslinieku uzņemta Oskara nomināciju saņēmusi filma “Izeja caur ziedu veikalu”, tomēr viņa vārds tiek glabāts noslēpumā.

Pēdējā desmitgadē mākslas kolekcionāri arvien vairāk pieprasījuši košo, savdabīgo, bieži nepiedienīgo un pat neķītro ielu mākslu, kas uzzīmēta, uzpūsta vai uzgleznota uz visa – sākot no metāla režģu sētām un beidzot ar betona sienām.

Maiami mākslas izsoļu nama direktors Frenks Tuts sacījis, ka jaunieši meklē veidus, kā sevi izpaust, meklē dialogu, tādēļ šādai mākslai ir neticami liels tirgus potenciāls. Kritiķi gan norāda, ka nav pareizi izraut ielu mākslu no tās oriģinālās atrašanās vietas, jo vieta un mākslas darbs šajā gadījumā esot cieši saistīti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+