Kultūra
Teātris un kino

Jēkabpils teātra festivāls svinēs desmit gadu jubileju 16


Saimnieki – Jēkabpils Tautas teātris – šogad “Laipas” skatītājus iepriecēs ar dziesmuspēli pēc Jāņa Jaunsudrabiņa lugas “Ezermaļu krokodils” motīviem.
Saimnieki – Jēkabpils Tautas teātris – šogad “Laipas” skatītājus iepriecēs ar dziesmuspēli pēc Jāņa Jaunsudrabiņa lugas “Ezermaļu krokodils” motīviem.
Publicitātes foto

No 24. līdz 26. novembrim Jēkabpils Tautas namā norisināsies desmitais amatierteātru festivāls “Laipa”, LA.lv uzzināja novada domē.

Festivāls Jēkabpilī notiek kopš 1999. gada un ir iemantojis popularitāti gan amatierteātru trupu, gan skatītāju – jēkabpiliešu un pilsētas viesu – vidū.

Šoreiz festivālā piedalīsies teātra trupas no Ogres, Rīgas, Jelgavas, Valkas un Rēzeknes, kā arī skatītājiem tiks piedāvāts Lietuvā tapis iestudējumu Kretingas rajona kultūras centra Egidiusa Radžusa teātra trupas izpildījumā. Savukārt mājinieki – Jēkabpils Tautas teātris – “Laipā” izrādīs savu jaunāko iestudējumu – Jāņa Jaunsudrabiņa komēdiju “Ezermaļu krokodils”. “Mēs, Jēkabpils Tautas teātris, iestudējumu nosaucām par dziesmu spēli ar izdarībām” saka izrādes režisore Inta Ūbele. Kopumā trīs dienu laikā būs iespēja redzēt septiņas izrādes visdažādākajām gaumēm – dziesmu spēli, izrādi visai ģimenei, drāmu, kā arī vairākas komēdijas.

Sestdien, 25. novembrī, Jēkabpils Tautas namā notiks četras teātra izrādes. Plkst. 12 uz lielās skatuves kāps Rēzeknes Tautas teātris ar izrādi ģimenei “Astoņos pie šķirsta”, kas ir Bībeles stāsts par negaidītā aspektā parādītiem Pasaules plūdiem. Galvenie personāži ir trīs pingvīni, kuri atrodas dilemmas priekšā. Ko darīt, ja Noasa šķirstā vieta atvēlēta tikai diviem?

Plkst. 14 Ogres Tautas teātris izspēlēs O. Vailda komēdiju “Cik svarīgi būt nopietnam”. Režisors – Jānis Kaijaks. Gadskārtējās Latvijas amatierteātru skates “Gada izrāde” finālā izrāde “Cik svarīgi būt nopietnam” ieguvusi nosaukumu “Gada izrāde 2016”, bet režisors Jānis Kaijaks saņēma godpilno “Gada režisora” titulu divus gadus pēc kārtas.

25. novembrī plkst. 18 Lielajā zālē tiks uzvesta TKMC “Ritums” teātra studijas “Haritas” izrāde režisores Daces Liepnieces vadībā “Ja mēs to zinātu” (pēc Čehova lugas “Trīs māsas”). Čehova luga, kas sarakstīta vairāk kā pirms simt gadiem, ir absolūti mūsdienīga pēc būtības, tomēr tās skatuvisko interpretāciju režisore risina spilgtā teatralitātē, kas spēj sniegt mūsu laikmeta kontekstu.

Pirms pēdējās sestdienas izrādes – plkst. 20.30 – notiks visu teātru uznāciens uz LAIPAS, bet dienu noslēgs Kretingas rajona kultūras centra Egidiusa Radžusa teātra izrāde “Ludviks un visi pārējie” (Lietuva). Komēdija iestudēta pēc Žemaites lugas “Trīs mīlošās”. Režisors – Nerijus Gedminas. Šis ir stāsts par izveicīgo kalpu Ludviku, kurš aplido savu saimnieci un divas viņas meitas Petronellu un Domicellu, turklāt to dara tik veiksmīgi, ka ilgu laiku neviena no iemīļotajām nenojauš un nezina cita par citu. Izrādē piedalās folkloras ansamblis “Gervele”, mākslinieciskā vadītāja Elena Šalkauskiene.

26. novembrī plkst. 12 uz Kamerzāles skatuves ar Anrī Barbisa drāmu “Maigums” kāps Valkas pilsētas teātris. Režisors Aivars Ikšelis. Izrāde notiks krievu valodā!

26. novembrī plkst. 13.30 Jēkabpils Tautas nama Lielajā zālē notiks noslēdzošā amatierteātru festivāla “Laipa X” izrāde – Marka Kamoleti izrāde “Pidžama sešiem” Ādolfa Alunāna Jelgavas teātra izpildījumā. Režisore – Dace Vilne. Tā ir pikanta franču komēdija par vakaru, kurā visi ir cits citam mīļākie, izņemot tos, kuri patiesībā nemaz nav mīļākie.

Izrādes vērtēs četri eksperti – teātra zinātniece Ilze Kļaviņa, Dailes teātra aktieris Artis Robežnieks, teātra režisors Juris Rijnieks un publicists Dainis Īvāns.

LA.lv