×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
15. jūnijs, 2016
Drukāt

Jūlijā Rīgā uzstāsies “smooth jazz” leģenda Bobs Džeims

Publicitātes foto

Starptautiskajā džeza mūzikas festivālā “World Jazz Festival 2016”, kas no 28. – 29. jūlijam norisināsies Rīgā, uzstāsies viena no pasaules izcilākajām “smooth jazz” leģendām – divu “Grammy” balvu ieguvējs. taustiņinstrumentālists, komponists un producents Bobs Džeims.

Amerikāņu izcelsmes džeza mākslinieks Bobs Džeims ir ierakstījis savu vārdu džeza vēsturē kā viens no «smooth jazz» žanra izveidotājiem. «Smooth jazz» skanējumam raksturīgs tradicionālā džeza apvienojums ar blūza, roka, «funk» un citu mūzikas žanru elementiem. Bobs Džeims apgalvo, ka savā darbībā vienmēr cenšas paplašināt savu muzikālo skaņu gammu un virzīties ārpus rāmjiem, tādā veidā radot džezam jaunu un vēl iepriekš nedzirdētu skanējumu.

Savas darbības laikā Bobs Džeims ieguvis neskaitāmus mūzikas apbalvojumus, galvenokārt Amerikā un Kanādā, kā arī darbojies pie 58 albumu ierakstīšanas, no kuriem 31 ir viņa paša solo albumi.

Pēc 25 gadiem, kad sadarbībā ar saksafonistu Deividu Sanbornu tika radīts “Grammy” balvu ieguvušais albums “Double Vision”, kas visā pasaulē tika pārdots vairākos miljonu eksemplāru, Bobs Džeims nolēma sadarbību atkārtot un jau 2013. gadā tika izlaist otrs sadarbības albums – “Quartette Humaine”. Albums galvenokārt sastāv no orģināldziesmām, kurās dzirdams mūsdienu džezs un viens no “combo jazz” paveidiem “post-bop”.

Neskatoties uz to, ka Bobs Džeims ir viens no galvenajiem “smooth jazz” aizsācējiem un vadlīniju veidotājiem, viņa mūzika spēcīgi ietekmējusi arī hip hop mūzikas žanru. Divi no Boba Džeimsa skaņdarbiem – “Nautilus” (1974) un “Take Me to the Mardi” (1975) saskaņā ar Whosampled.com datiem ierindojušies populārāko skaņdarbu sarakstā, kas izmantoti hip hop ierakstos visā pasaulē.

No 28. – 29. jūlijam, jau trešo gadu starptautiskā “World Jazz Festival” ietvaros Rīgā viesosies pasaules džeza leģendas. Šogad festivāls džeza cienītājus priecēs ar trīs vērienīgiem koncertiem – 28. jūlijā zem klajas debess, pašā Rīgas sirdī, Doma laukumā norisināsies bezmaksas koncerts jeb festivāla atklāšanas svinības, savukārt 28. jūlija vakarā pasaules džeza zvaigznes sniegs grandiozu koncertu “Splendid Palace” un 29. jūlijā “Arēnā Rīga”.

29. jūlija koncertā “Arēnā Rīga” uz skatuves kāps divi “Grammy” balvu ieguvēji – Bobs Džeims, kā arī Āfrikas mūzikas leģenda, trompetists Hjū Masekela.


Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+